3,5/5 - 133 Kişi Yorum Yap
27,0 TL
45,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 23 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 25 Eylül
Standart Teslimat : 26 - 02 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

21. yüzyılın en çok ses getiren düşünürlerinden Yuval Noah Harari, ilk kitabı Sapiens’te insanın nasıl önemsiz bir hayvandan dünyanın efendisine dönüştüğünü, ikinci kitabı Homo Deus’ta çarpıcı öngörüleriyle insanlığın ölümsüzlük, mutluluk ve tanrısallık peşindeki yolculuğunu ele almıştı. 21. Yüzyıl İçin 21 Ders ise yüzyılımızın eşi benzeri görülmemiş teknolojik ve ekonomik kırılmalarıyla ve yaşanan aralıksız değişimlerle başa çıkabilmek için elzem soruları tartışmaya açıyor.

Tanrı geri mi dönüyor?

Bilgisayarlar ve robotlar insan olmanın anlamını nasıl değiştirecek?

Yalan haber salgını karşısında ne yapabiliriz?

Büyük Veri bizi sürekli izlerken, seçme özgürlüğümüzü nasıl geri kazanabiliriz?

Dünyayı anlayamıyorsak doğruyla yanlışı, haklıyla haksızı nasıl ayırt edeceğiz?

Ufkumuzu aşan, bütünüyle insan kontrolünün dışında dönen ve tüm tanrılarla ideolojilere gölge düşüren bir dünyada sağlam bir etik zemin bulmak mümkün mü?

Homo sapiens yarattığı dünyayı anlamlandırma yetisine sahip mi? Gerçekliği kurmacadan ayıran belirgin bir sınır kaldı mı?

Eşitsizlik ve iklim değişikliğinin açtığı dertlere milliyetçilik deva olabilir mi?

Eski anlatıların çöküp yerine yenilerinin gelmediği bir çağda ne tür becerilere ihtiyacımız var?

Harari bu ve benzeri çok temel soru(n)ları, her biri birbirinden kışkırtıcı ve derinlikli 21 bölümde ele alırken, daha önceki kitaplarında ortaya koyduğu fikirlere dayanarak siyasi, teknolojik, toplumsal ve varoluşsal zorluklara açıklık getiriyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yayına Hazırlayan: Eda Çaça

 

 

Puanlamalar

%42,1
%24,1
%21,8
%6,8
%5,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.08.2020

Hem güncel, hem kalıcı ve derin

Bir çok okuru bu kitabı ilk ikisine nazaran başarısız bulduklarına, çokça tekrar içerdiğine işaret etmişler. Bu tespitlerin abartılı olduğunu düşünüyorum; evet, ilk iki kitapta yer verilen argümanların bazıları bu eserde de kendisine yer bulmuş, ancak bu sırıtmıyor, aksine, insanda ilk iki kitabı okuma arzusu uyandırıyor. Küresel iklim değişikliği ve kapitalizmin yapısal kriziyle iç içe geçen pandemi süreciyle nasıl baş edeceğine dair ipuçları içeren kitabı felsefe, tarih, antropoloji ve fütüroloji meraklılarının zevkle ve öğrenerek okuyacağını düşünüyorum. Bahse konu türlerin meraklıları kaçırmasın bence.

14.03.2020

Sapiens ve Homo DEustan sonra Okunmalı

Sapiens ve Homo Deustan sonra geçmiş ve gelecek anlatımlarının ardından günümüz ve muhtemel yakın gelecek teorileriyle insanı düşünmeye sevk eden bir kitap.

29.12.2019

Mukaddime

Insanlık tarihinin yoğun bir özeti

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.