162,5 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
Bu üründe kargo bedava!

19. Yüzyılda Osmanlı Devlet Yönetimi Kitap Açıklaması

 

Ahmed Cevdet Paşa, Tanzimat’tan sonraki hemen hemen bütün olayların içinde bulunan, kendisine her konuda başvurulan bir devlet adamıdır. Aynı zamanda geniş tarih bilgisine ve sosyal kültüre sahip olması bu eserin önemini artırmış ve o dönem için bir belge niteliğini kazanmıştır.

Bu eserde, Osmanlı padişahları Sultan Abdülmecid, Sultan Abdülaziz, Sultan 5. Murad ve Sultan 2. Abdülhamid zamanlarını idrak eden Paşa, bu dönemde tanık olduğu olayları tüm açıklığıyla yazmıştır. Zamanın padişahını, hanedan üyelerini, yöneticileri ve bilginleri gerektiğinde açıkça eleştirmiştir. Problemleri anlatırken konuya dair çözüm önerilerinde de bulunmuştur. On dokuzuncu yüzyılın siyasal ve sosyal hayatına vakıf olabilmek için en önemli kaynakların başında gelen Tezâkir, Cevdet Paşa’nın en önemli eserlerinden biridir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.12.2020

İndirim

Çok değerli bu eser indirimli olarak kaçırılmaz

14.10.2020

Osmanlı tarihi

Osmanlı tarihi konusunda ayrıntılı bilgilerin yer aldığı şahane bir eser. Kendi dönemi açısından 1. El kaynak oluştur

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.