idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Bugünkü Portekiz ve İspanya’nın bulunduğu topraklar M. 711 yılında Arap ve Berberîlerden oluşan İslâm orduları tarafından fethedilerek yüzyıllar boyu Müslümanlarca idare edildi. Burada kurulan devletlerin en güçlüsü Endülüs Emevîleri’ydi. M. 756’da I. Abdurrahman tarafından kurulan bu devlet, II. Abdurrahman’la güçlendi fakat yaklaşık yüz yıl sonra iç çatışmalar ve isyanlarla parçalandı. Endülüs’ün ilk halifesi olan III. Abdurrahman zamanında yeniden toparlanan Endülüs Emevîleri, gücünün ve ihtişamının zirvesine ulaştı. Daha kundaktayken babasını kaybeden III. Abdurrahman’ın kaderinde dedesi Emir Abdullah önemli rol oynadı. Dedesi onu ilim, siyaset, liderlik vb. konularda çok iyi yetiştirdi.
21 yaşındaki Abdurrahman’ın tahta oturması Endülüs tarihi açısından tam bir dönüm noktası oldu. O, ülkedeki bütün isyanları bastırarak parçalanmış devleti yeniden birleştirdi. Adalet, ehliyet ve liyakate dayalı atamalar yaparak, orduyu, donanmayı, ekonomiyi düzeltti. Böylece devlet, o sırada bütün Avrupa’daki devletlerin en müreffehi ve en güçlüsü oldu. İspanya’nın kuzeyindeki Hıristiyan krallıklar bile ona itaat ettiler ve vergi ödemek zorunda kaldılar. III. Abdurrahman’ın hayatı, iyi yetişmiş, yetenekli ve becerikli bir insanın, bir devletin kaderinde nasıl etkili olduğunun en güzel örneklerinden biridir. O, Hz. Peygamber’i kendisine örnek almış, Kur’an’ın ilkelerine ve Peygamberimizin uygulamalarına yürekten bağlı, çalışkan, üretken ve başarılı bir insandı. Onun hayatı ve kişiliği, günümüz insanına ve gençlerine rol-model olacak bir özelliğe sahiptir.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.