idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (25)
  • Soru ve Cevap (0)

Kolektif Kitap 21.Yüzyıl için 21 Ders - Yuval Noah Harari

Dünya değişiyor ama nasıl değişiyor? Büyük bir yıkım mı bekleniyor yoksa insanı insan yapan özellikler değişene kadar devam edecek bir dönüşüm sürecine mi girdik? Teknoloji, biyoloji ve küresel sorunlar; günü kurtarmak kadar önemsenmiyor olabilir mi? Bu soruları bugüne kadar kendinize sormadıysanız şimdi tam vakti! Yuval Noah Harari; 21. Yüzyıl İçin 21 Ders adlı eserinde gerçekleşmesi muhtemel teorileri ve değişimle başa çıkabilmeyi, tarihin öğrettikleri ve geleceğe dair çalışmalar ışığında anlatıyor. Akıcı ve anlaşılır bir dille yazılan ve nitelikli kaynaklardan hikâyelerle güçlendirilen eser; her yaştan dünya insanını ilgilendiren konular hakkında sizi düşünmeye davet ediyor.

 

"21. Yüzyıl İçin 21 Ders" adlı kitabı neden okumalısınız?

İnsanoğlu avuç içlerine tüm dünyayı sığdırmaya çalışırken dünya, doğa, teknoloji ve yapay zekâ nereye gidiyor farkında mısınız? Tarihçi ve yazar Yuval Noah Harari'nin yazdığı 21. Yüzyıl İçin 21 Ders adlı kitap, sizi dünyanın yakın geleceğini etkileyecek şeyler hakkında düşünmeye davet ediyor. Eser; "İnsan kontrolü dışında neler oluyor?", "Nelere dikkat edilmeli ve çocuklara neler öğretilmeli?", "Günümüzün en büyük sorunları neler?", "Biyoteknoloji ve bilişim teknolojisi insanlığa neler getirecek?" gibi pek çok soru üzerinde düşünmenizi sağlıyor. Kitap; "Teknolojik Zorluk", "Siyasi Zorluk", "Umut ve Umutsuzluk", "Hakikat", "Direnç" adlı beş temel kısım altında konunun derinliklerine inilen 21 bölümden oluşuyor. Harari, kitabında insanlığın varoluşsal, siyasal, biyolojik ve teknolojik ikilemlerini çözmeye çalışıyor. 21. Yüzyıl İçin 21 Ders adlı eser, Harari'nin kaleme aldığı ve çok ses getiren kitapları içeren üçlemenin son kitabı. Geçmiş çağlardan başlayıp geleceğe taşıdığı eserlerine üçüncüyü ekleyen yazar, bu eseriyle tarih ibresini şimdiye taşıyor ve okurlarına anı sorgulatıyor. 21. Yüzyıl İçin 21 Ders kitabı, küresel sorunlar içinde evreni; teknolojik gelişmeler ışığında insanı anlamak için cevaplar veren değil sorular sorduran önemli yol haritaları veriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yuval Noah Harari'nin Kolektif Kitap etiketiyle çıkan serinin üçüncü kitabı 21. Yüzyıl İçin 21 Ders, 2018 senesinde yayımlanır. Kudüs İbrani Üniversitesi Tarih Bölümünde profesörlük yapan, Sapiens ve Homo Deus kitapları ile dünyada çok ses getiren İsrailli tarihçi yazar Yuval Noah Harari'nin 21. Yüzyıl İçin 21 Ders adlı eseri; dünya çapında altı milyon satar. Selin Siral tarafından Türkçeye çevrilen eser, 336 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yuval Noah Harari'nin yazdığı ve kaynak gösterilen kitaplar arasında yer alan serinin ilk iki kitabı Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens ve Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi adlı yapıtlar, sorgularken öğrenmeye teşvik eden eserler arasında ilk sıraya yerleşiyor.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Yuval Noah Harari
Çevirmen:Selin Siral

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.