idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Ezilenlerin öfke, isyan, grev, ayaklanma dalgalarıyla şekillenen 20. Yüzyıl!
Toplumun belleğine yerleşen koca olaylar; Ekim Devrimi ve diğerleri… Dünya nüfusunun büyük bir bölümü sosyalizmi hayal dünyasından hayat dünyasına çekmek istedi. Kapitalizm büyük bir sarsıntı geçirdi. Ne var ki yeni bir topluma geçiş döneminin iktidarları kapitalizmin basıncına yenildiler. Ve sosyalizm ezilenlerin hayallerinde yerinden bir ütopya olarak kaldı.
Yazar Hasan Coşar, sosyalizmi inşa deneyimlerini birçok bakımdan ele alıp değerlendirir. Farklı, ilginç tespitlerle karşılaşacağınız elinizdeki bu kitapta yazar iki temel tespitte bulunur: Bir; 20. Yüzyıl sosyalizmi milliyetçi sosyalistlik sınırlarını aşamamıştır. İki; sosyalizm adına kurulan iktidarların cinsiyet özelliği erkektir.
Yazar, 20. Yüzyıl sosyalizm deneyimleriyle bir dönemin açılıp kapandığını belirtir. Yeni bir çıkışın, cinsel, ulusal sınırları aşan daha büyük bir altüst oluşla, bir dünya sistemi olacağı yorumunda bulunur.

 


(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.