idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (13)
  • Soru ve Cevap (0)

Yüzyıllardır dilden dile dolaşan ve az sözle çok şey anlatmayı sağlayan atasözlerinin hikâyelerini öğrenmek ister misiniz? Öyleyse Süleyman Bulut'un kaleme aldığı 101 Atasözü 101 Öykü adlı çocuk kitabını okuyabilirsiniz. Gelin, bu ilgi çekici kitabın içeriğine biraz değinelim.

 

"101 Atasözü 101 Öykü" adlı kitabı neden okumalısınız?

Süleyman Bulut'un yazdığı 101 Atasözü 101 Öykü adlı çocuk kitabı, 8 yaş ve üzeri okurlara hitap ediyor. 200 sayfadan oluşan eserde 101 farklı atasözü ve bu atasözleriyle ilgili 101 öykü bulunuyor. Eser, 200 sayfadan oluşsa da akıcı bir dille yazıldığı ve pek çok sayfasında resim bulunduğu için kısa sürede kolaylıkla okunabiliyor. Birbirinden ilginç öykülerden oluşan kapsamlı içeriği sayesinde sadece çocukların değil yetişkinlerin de keyifle okuyabileceği bir eser olma niteliği taşıyor. Kitaptaki öykülerden önce okuru "İçindekiler" ve "Önsöz" başlıklı bölümler karşılıyor. İçindekiler kısmında kitaptaki 101 öyküye ait başlıkların hepsi alfabetik olarak listeleniyor. Öykülere konu olan atasözlerinin kitabın başında alfabetik olarak listelenmesi, okurların kitapta öyküleri yer alan atasözlerinin tümünü bir arada görmesini sağlıyor. Ayrıca aradığı atasözlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde bulmasına olanak tanıyor. "İçindekiler" kısmından sonra gelen "Önsöz" bölümünde ise yazarın okurları kitap hakkında bilgilendirmek amacıyla yazdığı kısa bir metin yer alıyor. Bu metinde yazar, atasözünün ne olduğunu ve nasıl oluştuğunu açıklıyor. Ayrıca atasözlerinin bazı özelliklerini de okurlarla paylaşıyor. Bu iki bölümün ardından kitabın asıl kısmına yani atasözleri ve onların öykülerine geçiliyor. Bulut, her bir öyküde söz konusu atasözünün nasıl oluştuğunu ya da ne anlama geldiğini anlatıyor. Bazen öykülerin yanı sıra atasözlerinin kısa açıklamalarına ve söz konusu atasözüyle benzer anlamlar taşıyan farklı atasözlerine de yer veriliyor. Bu kitap sayesinde çocuğunuzun atasözlerini ve anlamlarını kolayca öğrenmesini sağlayabilir, hatta belki kendiniz de daha önce duymadığınız birkaç atasözü öğrenebilirsiniz. Çocuğunuzla atasözleri hakkında konuşabilir ve birlikte farklı atasözü öyküleri oluşturmayı deneyebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

101 Atasözü 101 Öykü adlı çocuk kitabının Süleyman Bulut'un en popüler eserlerinden biri olduğunu biliyor muydunuz? Hem çocukların hem yetişkinlerin beğeniyle okuduğu eser, ilk kez 2011 yılında Tudem Yayınları tarafından yayımlanır. 2015 yılında ise Can Çocuk Yayınları tarafından yeniden basılır. Meraklı Kitaplar dizisinde yer alan eserin çizimlerini Burcu Yılmaz yaparken kapak tasarımını ise Gözde Bitir Tufan üstlenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Süleyman Bulut'un hem çocuklar hem yetişkinler için yazdığı pek çok eser bulunuyor. Yazarın 101 Atasözü 101 Öykü adlı çocuk kitabını sevdiyseniz aynı seride yer alan 101 Deyim 101 Öykü, 101 Ninni ve 101 Tekerleme adlı diğer eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Süleyman Bulut
Resimleyen:Burcu Yılmaz

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.