Juan David Nasio

Juan David Nasio

Juan David Nasio Kimdir?

J.D. Nasio


Arjantin asıllı doktor, psikiyatrist, pedopsikiyatrist, çocuk ve yetişkin psikanalistidir.

Hepsi bilim topluluğu tarafından olumlu karşılanan ve çoğu kez uzman olmayan geniş halk kitleleri arasında büyük ilgi gören, on iki dile çevrilmiş on altı eserin sahibidir.

1978'den itibaren Lacan'la birlikte çalışmış ve onun verdiği seminerlere katılmıştır. Ayrıca, École Freudienne de Paris (EFP) çerçevesinde bir seminer başlatmıştır. EFP'nin Lacan tarafından dağıtılmasından sonra, 1986'da, psikanalizin aktarılmasını ve analistlerin eğitimini hedefleyen bir kurum olan Les Séminaires psychanalytiques de Paris'yi kurmuş, 2001 yılına kadar Université Paris VII'de psikopatoloji dersleri vermiştir.

Kısa süre önce psikanaliz ve psikiyatri alanlarına yaptığı katkılar ve gösterdiği üstün başarı nedeniyle Chevalier de la légion d'honneur ve Officier de l'ordre national du mérite nişanına layık görülmüştür.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
2 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.