idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Şair-Yazar Nuri Demirci’den yeni kitap; “Sahi” başlığıyla Simurg Art yayınlarından çıktı.

“ağaçların kapısını aralıyor rüzgâr

sabırlı dallarına sarınıp

öteki yüzlerine kapanıyorlar…” –Nuri Demirci 

 

Nuri Demirci, çoğu yazar, şair, okurun bildiği, tanıdığı, edebiyat ortamımızın üretken isimlerindendir. İstanbul merkezli edebiyat dergilerinin dışında, çok uzun yıllardır “Çini” edebiyat dergisini Bursa’da en iyi biçimde yönetiyor. Birçok yetenekli genç şair, yazara katkıda bulunmuştur. Simurg Art Yayınlarından çıkan “Sahi” başlıklı şiir kitabı onun son dönem şiirlerini kapsıyor. Bu şiirlerde neler yok ki? “Ucu mavi yalnızlığa” değen orman, “tozunda bir iz” bıraktığımız patikalar, “kökünden kaçmak” isteyen fotoğraflar, “gece notları”, kırmızı kapılara açılan “rüyalar” ve de içinden süzüldüğümüz tüm anlamlar, görüntüler mevcuttur.

Biliyoruz, insan asla tek başına parlamaz ve sevgi onun ana vizyonudur. Bütünüyle insana, doğaya, tüm canlılara karşı içimizde beslediğimiz sevgi lirik ruhu zenginleştirir ve bütün bunları insan aklının bir parçası olarak kazanma arzusu istemin bir göstergesidir. Şiirin dili insanlar arasındaki dayanışmanın da dili olmalı, insan dili şiirde birliğe ulaşır. Şair Nuri Demirci adı kadar “Sahi” olan bir seslenişle bizi şiir şölenine davet ediyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.