idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (9)
  • Soru ve Cevap (0)

Sel Yayıncılık İnsanlığımı Yitirirken - Osamu Dazai

Kelimeler bir araya geldiğinde ortaya birçok farklı tür çıkıyor. Roman; hikâye, deneme ve öykü gibi envaiçeşit tür okuyucuyla buluşuyor. Fakat kelimeler biyografi ve otobiyografi türü için kâğıda döküldüğü zaman, okur nezdinde etkisi bir hayli fazla oluyor. Japon yazar Osamu Dazai'nin İnsanlığımı Yitirirken adlı otobiyografik romanı da bunlardan biri. Anlatıma çocukluğundan başlayan yazar, oldukça sancılı geçen yaşamını; hüznünü, umutlarını ve hayata dair kaybedişlerini ustalıkla kaleme alıyor. Dilerseniz Hüseyin Can Erkin çevirisiyle yayımlayan eserin konusuna detaylıca bakalım.

 

''İnsanlığımı Yitirirken'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Japon yazar Osamu Dazai'nin İnsanlığımı Yitirirken adlı eseri, 109 sayfadan ve üç bölümden oluşuyor. Anlatımına çocukluğundan başlayan yazar; küçük yaşta yakasına yapışan yalnızlığını, ailesiyle giderek artan sorunlarını, varoluşsal sancılarını ve Japon toplumunun ruhunda yarattığı karamsarlığı okuyucuya ustalıkla resmediyor. Romanın ana karakteri olan ve karikatür sanatı icra eden Obo Yozo, küçük yaşlarda filizlenen mutsuzluğunun üstesinden gelemiyor. Yozo, müzmin mutsuzluğunun yanı sıra kadınlarla yaşadığı ilişkileri ve insanlarla olan iletişimi sebebiyle de oldukça yalnızlaşıyor. Toplumdan kendini soyutlamak zorunda kalan, ailesiyle bağlarını koparan Yozo'nun yazarın bizzat kendi olduğu biliniyor. Eserde okuyucu, savaş sonrası ağır yaralar alan Japonya'nın travmatik yaşantısına da tanıklık ediyor. Japonya'nın en çok rağbet gören eserleri arasında kendine yer bulan İnsanlığımı Yitirirken, melankolik yazar Osamu Dazai'nin son eseri. 1909-1948 yılları arasında yaşayan yazarın başyapıtı sayılan eser, oldukça yalın bir dille yetişkin okuyuculara hitap ediyor. Japon yazar Dazai, bir solukta okuyabileceğiniz bu kısa esere kendi yaşam öyküsünü sığdırıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İnsanlığımı Yitirirken adlı eser okurla buluştuktan kısa bir süre sonra Japon yazar Osamu Dazai'nin intihar ettiğini biliyor muydunuz? Ünlü yazarın son eseri İnsanlığımı Yitirirken, ilk olarak Japonya'da 1948 yılında yayımlanır. Türkçeye ise ilk defa 2006 yılında çevrilir. Özgün ismi "Ningen Shikkaku" olan eser, Sel Yayıncılık tarafından yeniden okura sunulur. Kitabın kapak tasarımı ise Aslı Sezer'e ait. Otobiyografik roman özelliği taşıyan eser, Japon yazar Dazai'nin okurlarına veda ettiği kitap olur. Otuz dokuz yaşında kendi isteğiyle yaşam mücadelesini bırakan Dazai, yazın dünyasına birçok eser bırakır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Genç yaşında hayata gözlerini kapayan yazarın otobiyografik roman dışında farklı türde eserleri de bulunuyor. Dilerseniz Osamu Dazai'nin İnsanlığımı Yitirirken adlı eserini okuduktan sonra yazarın Yeşil Bambu ve Diğer Fantastik Öyküler adlı eseri ile savaş sonrası Japonya'nın durumunu anlattığı Batan Güneş adlı romanına göz atabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Osamu Dazai
Çevirmen:Hüseyin Can Erkin

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.