idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (6)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (3)
  • Soru ve Cevap (0)

Kronik Kitap Geliştiren Anne - Baba - Doğan Cüceloğlu

Ebeveynlik yolculuğunuzda size yön gösterecek kıymetli bir eserle tanışmaya ne dersiniz? Psikolog, akademisyen ve yazar Doğan Cüceloğlu'nun kaleme aldığı Geliştiren Anne-Baba, tam da böyle bir eser. Yazar, bu kitabında hem annelere hem babalara sesleniyor ve çocuk yetiştirme konusunu pek çok yönüyle ele alıyor. Gelin, bu önemli eserin içeriğine biraz değinelim.

 

"Geliştiren Anne-Baba" adlı kitabı neden okumalısınız?

Doğan Cüceloğlu'nun yazdığı Geliştiren Anne-Baba adlı eser, 5 ana bölümden ve 192 sayfadan oluşuyor. Farklı uzunluklara sahip olan bölümlerin her biri, kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor. Böylece konular sistematik bir şekilde ele alınıyor ve detaylıca açıklanıyor. Ayrıca her bölümün başında önceki bölümlerde anlatılan konularla ilgili birkaç paragraflık hatırlatma metni bulunuyor. Bu sayede hem bölümler arasında bağlantı kurmak kolaylaşıyor hem diğer bölümlerde ele alınan konular daha iyi kavranıyor. Yazar, kitaptaki bilgilerin dayandığı bilimsel araştırma kaynaklarını ve dipnotları da detaylı bir şekilde okurlarla paylaşıyor. Ancak kitaba akademik bir hava katmaması için kitabın sonunda Notlar ve Kaynakça başlıkları altında bu bilgilere yer veriyor. Ayrıca dipnotların ve kaynakların kitabın sonunda yer alması, okuma sırasında dikkatin dağılmasını engellerken tüm kaynaklara kolayca ulaşılmasını sağlıyor. Bu iki bölümün yanı sıra kitabın sonunda yazarın kitap önerilerini içeren özel bir bölüm daha bulunuyor. Bu bölümde yazar, kitaptaki bazı kavramlarla ilgili ayrıntılı okuma yapmak isteyenler için çoğu kendi kitabı olmak üzere 11 kitap öneriyor. Kitap önerisinde bulunurken sadece kitap isimlerini vermekle yetinmiyor, kitapların kısa bir özetini ve neden okunması gerektiğini de okurlarla paylaşıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Doğan Cüceloğlu'nun bilinçli ebeveynliği en kutsal uğraşı olarak gördüğünü ve Geliştiren Anne-Baba adlı eserini anne ve baba olma cesareti gösteren tüm ebeveynlere ithaf ettiğini biliyor muydunuz? Yazarın tüm çocukların daha sağlıklı ve özgür bir aile ortamında büyümesi dileğiyle kaleme aldığı eser, ilk kez 2016 yılında Remzi Kitabevi tarafından yayımlanır. Çoğunlukla ebeveynlerden ve öğretmenlerden oluşan okur kitlesinin yoğun ilgisiyle beş yıl içinde 39. baskısına ulaşır. Kitabın 40. baskısı ise 2021 yılında Kronik Kitap tarafından yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

2021 yılında aramızdan ayrılan Doğan Cüceloğlu'nun psikoloji alanında pek çok kitabı bulunuyor. Yazarın Geliştiren Anne-Baba adlı kitabını okuduktan sonra 'Mış Gibi' Yetişkinler, Korku Kültürü, İçimizdeki Çocuk, Başarıya Götüren Aile, Onlar Benim Kahramanım adlı diğer kitaplarını da okuyabilirsiniz. Bu sayede hem bu kitaptaki çeşitli kavramlarla ilgili daha ayrıntılı okuma yapabilir hem farklı konular hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.