idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Eylem Araştırmasında Karma Yöntem Uygulamaları

 "Bu yazar çok önemli olduğuna inandığım bir bilgi birikimi ortaya koymuş ve konuyu 21. yüzyılda araştırma konusundaki güncel düşünce biçimlerini yansıtan bir şekilde ileriye taşımıştır. Bu ders kitabı bölümlerinde sunulan araştırma uygulamaları, araştırma metodolojisini öğretiminde önceki bakış açılarında veya geçmiş öğretim yöntemlerinde yer verilmeyen alanlarda karma yöntem eylem araştırması yapılabilmesine yardımcı olmaktadır. "

-Juanita A. Johnson, Union Institute & University

"Kitapta ele alınan konuların kapsamı müthiş ve örnekler çok faydalı ... Bu türden bir deseni düşünen herkes için çok faydalı olacağına inanıyorum."

-Laura J. Meyer, University of Denver

"Eylem araştırması yapan uygulayıcı-araştırmacıların karmaşıklıklarına, özelliklerine ve ihtiyaçlarına odaklanıyor... Her bir karma yöntem türü için bütünleştirmeyi daha önce görmediğim bir şekilde net olarak açıklıyor. Şekiller ve kutular bir o kadar değerli, düzenli, ve uygulayıcı-araştırmacılar için açık."

-Debby Zambo,Arizona State University

Bu uygulamalı kitapla eylem araştırmasını ve karma yöntemi kendi çalışmanızla bütünleştiriniz

Türünün ilk örneği olan bu kitap, okuyuculara uygulamalı ve pragmatik bir şekilde karma yöntem eylem araştırması (KYEA) çalışması tasarlamak ve yürütmek için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar. Yazar, multidisipliner bir odaklanmayla, akademisyen-uygulayıcıların çeşitli epistemolojik ve profesyonel ihtiyaçlarını karşılamak için bilimsel ve uygulamalı bir oryantasyon sağlamaktadır. Kitap, pratik ortamlarda nasıl araştırma yapılacağını öğrenen öğrenciler, mesleki uygulamalarında ilgili sorunları ele alma ihtiyacıyla karşı karşıya kalan uygulayıcılar, politika değişiklikleri konusunda bilgilendirme yapmak isteyen topluluk liderleri ve uygulayıcı-araştırmacılar ve topluluk paydaşları ile işbirliği içinde araştırma yöntemleri öğreten ve finanse edilen araştırmaları yürüten  üniversite kurumları da dahil olmak üzere farklı araştırma becerileri seviyelerine sahip geniş kitlelere uygundur. Çok çeşitli pedagojik özellikler, karma yöntemi bütünleştiren bir eylem araştırması çalışmasını tasarlama, yürütme, uygulama ve raporlama becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir öğretim metni olarak kullanılmasını uygun hale getirmektedir.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.