5,10 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Mutlu Olma Sanatı-Kısa Klasik E-Kitap Açıklaması

Mutlu olmak, mutlu yaşamak mümkün müdür?

Schopenhauer’in radikal kötümserliği, onun felsefesini mutluluk düşüncesiyle bağdaştırma girişimlerini daha doğmadan boğar. Schopenhauer’e göre yaratıkların en mutsuzu insandır ve her türlü oluşun kaynağı olan irade, dünyadaki bütün kötülüklerin çıkış noktasıdır. Dünya kötü bir yerdir ve kötülüğünün en belirleyici yönü, acı ve mutsuzluğun her yerde hazır ve nazır oluşudur.

Mutlu Olma Sanatı, iyimser dünya görüşüne karşı çıkan ve yaşadığımız dünyayı olası dünyaların en kötüsü sayan Schopenhauer’den umulmadık bir kılavuz. Adını felsefe tarihine kötümser olarak yazdıran filozofun bu küçük kitabı, mutluluğa ulaşma çabası olarak hayata dair pratik bir felsefeyi de olanaklı kılıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.11.2021

Efsane!!

Hayatınızda mutlu olmanın ne olduğunu ve bunun anlamını arıyorsanız bir solukta okuyacağınız yol gösterici bir eser. İçindeki alıntılar çok çok güzeldi.

19.09.2021

Bir solukta okuyun lutfen

Hap kadar bir kitap ama bitirdiğinde yüzünüzde gerçek bir tebessüm birakacak

07.02.2021

yorum

mutlulukla alakalı yaptığım araştırma sonrası karşıma çıkan kitap. heyecanla şiparişin gelmesini bekliyorum

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.