3,5/5 - 72 Kişi Yorum Yap
10,50 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması


Teknoloji, insanların davranışını, ahlakını, sosyoekonomik ilişkilerini, asla geri dönülmeyecek bir biçimde değiştiriyor. Söz konusu değişim, insanlığın amacından sapmasına ve doğadışı, adsız bir türün yeşermesine neden oluyor.
İnsanlığın bin çabayla iki bin yılda yarattığı asgari ahlak, elli yılda televizyon tarafından çiğneniyor.Ve on yıldır da internet tarafından yutuluyor.

Bireyin yalnızlığı, toplum dışına çıkmasıyla sonuçlanıyor.Toplum dışına itilen (ya da bunu kendi tercih eden) birey, kendi doğrularını yaratıp onlarla yaşamaya başlıyor. Zamanla toplum ile birey arasında genişleyen ahlak farkı, ikisinin de hastalanmasının temel nedeni oluveriyor.

Hakan Günday "Azil"de içinde yaşadığımız toplumsal yapıya yönelen eleştirisini, modern insanın "hiç"leşme sorunsalını, gerçek, hayal, kâbus arasındaki geçişler ile zaman ve mekân geçişlerini, yer yer sertleşen ifadelerle öyle ustalıkla aktarıyor ki, okuyucuyu adeta tokatlıyor.

Yazdıklarıyla uçları zorlayan genç yazar Hakan Günday her ne kadar yeraltı edebiyatı yapmadığını söylese de, insanı rahatsız ve tedirgin edici, hem sisteme karşı olan hem de sistemle iç içe geçen karakterlerine ustalıkla can veriyor. Günday, ana karakteri Asil'in psişik özelliğine ve dünya algısına uygun bir dili de büyük bir beceriyle kullanıyor.Roman boyunca çok sayıda felsefi tanımlama ve tespit, ana karakterin üslubuyla sıralanıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 175

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%75
%15
%8,3
%0
%1,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.12.2016

zaman geçmeden okumalısınız

Mükemmel bir kelime dizesi. .  İçinizde yaşayacaksınız.

08.01.2015

gayet güzel

hakan gundayın okuduğum ilk kitabıydı. Başlardaki felsefe beni sıktıÿ; ama sonradan bi solukta bitti diyebilirm. Hakan Günday Azil´in yazdığı kitapları keşke kendisi yazsaydıÿ; zira konuları muhteşem değil miydi :)

14.12.2014

...

Çok seviğim Hakan Günday´ın hayal kırıklığına uğratmamakla birlikte  tam da aradığınızın karşılığı olmayan bir kitabı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız