idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Yasemin Alptekin

İstanbul’da doğdu. Atatürk Kız Lisesi’nde ortaokulu, Amerikan Robert Lisesi’nde liseyi bitirdi. Boğaziçi Batı Dilleri Edebiyatı’ndan mezun oldu. Indiana Üniversitesinden master, Ohio State Üniversitesinden doktora derecelerini aldı. 1998-2016 arasında yurt içinde ve yurt dışında, çeşitli üniversitelerde öğretim üyesi olarak dersler verdi. Edebiyatla olan ilgisini okuyarak ve yazarak sürdürüyor. 2017'den bu yana bağımsız yazar ve çevirmen. İlk kitabı Gitmek mi Zor Kalmak mı? 2018 yılında yayımlandı. Çevirisini yaptığı Çölün Gelini Palmira ise 2019'da Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlandı. Güncel konularda düşündüklerini Yurtseverlik.com’a yazıyor. ‘Küreselleşme, uluslararası eğitim, eğitim politikaları ve reformlar,’ ilgi alanları arasında.

“Öğretmen öğrenci ilişkisine, ebeveyn çocuk ilişkisine, en önemlisi de akran ilişkisine yardımcı olacağını düşündüğüm Dehşetengiz Dehliz; yazarın, “Asperger Sendromu” üzerine uzun ve meşakkatli araştırma ve incelemelerin ardından Aspergerli bir öğrencinin günlüklerinden yola çıkarak kaleme alınmıştır. Hem ele alınan konu neticesiyle toplumsal açıdan önemli farkındalıklar barındıran hem de konunun işleniş biçimi itibarıyla edebi bir boyut kazandırılan bu kitap, 7’den 70’e tüm okurların istifade edebileceğini bir nitelikte.”
Editör Özlem Tanrıverdi

“Günümüzde çeşitli alanlarda yaşıtlarına oranla daha yüksek performans gösteren üstün yetenekli çocukların aile hayatında pek çok sorunla karşılaştığı kaçınılmaz. Eğitim sürecinde yaşıtlarından farklı oldukları için dışlandıkları; üstün yetenekleri olduğu için fazladan bir eğitime gereksinim duymadıkları ise su götürmez bir gerçek. Böyle bir konuyu ele alan Dehşetengiz Dehliz, yayınevimizin kitapları arasında yer almasından memnuniyet duyduğum önemli bir kitap. Yazarın başarılı bir eğitimci olması ise konu üzerinde titiz ve ayrıntılı bir şekilde çalışılan bir kitabı da beraberinde getirmiş. Eminim ki ayrıcalıklı çocuklarımızla ilgili göz ardı edilen toplumsal sorunun bilincine varılmasına yardımcı olacaktır.”

Yayıncı Servet Selçuk

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.