idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

"Ne istiyorsun?"
"İyi hal belgesi."
Kurşun kalemle bir şeyler yazdı ve yanımdakine döndü.
Tabanca elimdeydi. Tetiğe bastım... Ateş almadı.
Kalbim durmuştu. Yine bastım… Bir silah sesi, çığlıklar.
Şimdi beni dövmeye başlayacaklar. Pek çok kez düşünmüş olduğum olaylar dizisi içinde bir sonraki adım buydu.
Fakat bunun yerine bir sessizlik oldu.
Vera Zasulich

Narodnikler, hareketin incelemesinde kullanılan kaynakların belki de en önemli gövdesini oluşturan zengin bir anı edebiyatı bıraktılar geriye. Bu zengin anı edebiyatını oluşturan başlıca elyazmalarının sahiplerinin; 1800'li yılların ikinci yarısında doğup büyümüş, hemen hepsi üst tabaka ya da zengin ailelerden gelen beş Narodnik kadının anılarının derlenmesiyle oluşturulmuş bir kitap "Beş Kızkardeş".

19. yüzyıl hareketi koşullarına göre şaşırtıcı biçimde önemli roller üstlenmiş olan kadınların anılarını okurken, bir yandan kendi kuşağımıza özgü olduğunu düşündüğümüz çoğu şeyin aslında 19. yüzyıl Rusya'sının hareket ve eylemlerinin tekrarı olduğunu izleyecek, bir yandan da tüm ayrıcalıklarını bir kenara bırakarak, kendileri için, kendileri adına çizilmiş "kader"i redderek devrimci harekete katılan, belki bazılarını tanıdığınız bu kadınların hepsinin "destansı" ve "sıradan" hayat hikâyelerine şahit olacaksınız.Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaldıraç Yayınevi
Katkıda Bulunanlar
Yazar:Barbara Alpern Engel,Clifford N. Rosenthal

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.