58,5 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zor Bir Ailede Büyümek Kitap Açıklaması

 


Her birimiz küçükken anne-babalarımızın içimize ektiği zihinsel ve duygusal tohumlarla büyüyoruz. Kimi ailelerde bu tohumlar sevgi, saygı ve bağımsızlık kaynağı olurken, ne yazık ki birçok ailede tohumların arasında korku, yaptırım ve suçluluk duyguları da bulunuyor. Bu tohumlar biz büyüdükçe filizleniyor ve yetişkinlik hayatımızda duygularımızı, davranışlarımızı, dolayısıyla başkalarıyla kurduğumuz ilişkileri etkiliyor. Kitap, küçükken anne-babaları tarafından fiziksel, duygusal ya da cinsel tacize maruz bırakılan, korku ve suçluluk duygularıyla büyütülen ya da bakımları sağlanmayan yetişkinlere, hayatlarını yeniden kazanmanın kapılarını aralıyor.

Çocukken anne veya babanızdan korkar mıydınız? Anne veya babanıza karşı öfkenizi ifade etmekten çekinir misiniz? Anne veya babanızla fikir ayrılığında olmak sizi endişelendirir mi? Anne-babanız size hâlâ çocuk muamelesi yapıyorlar mı? Birine çok yakın olduğunuzda canınızı yakacağını veya sizi terk edeceğini düşünür müsünüz? Bu ve benzeri sorulara olumlu yanıt veren yetişkinler, kitapta anlatılan vakalar sayesinde onlara acı veren duygularıyla yüzleşecek ve önerilen çözüm yollarıyla hayatlarını bu duyguların olumsuz etkisinden arındırıp hasar gören özsaygı ve özgüvenlerini yeniden kazanacaklar.

Dünyaca ünlü bir terapist olan Susan Forward'ın Craig Buck ile birlikte yıllar süren deneyimlerine dayanarak hazırladığı Zor Bir Ailede Büyümek, günlük hayatları, anne-babalarının geçmişte sergiledikleri yıkıcı davranışların etkisinde, hatta kontrolü altında olan yetişkin çocuklara yardım etmeyi amaçlıyor.Sayfa Sayısı: 327

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.04.2021

Çok yararlı.

Ailemizde yaşadıklarımız biz fark etmesek de tüm hayatımızda iş, arkadaş, eş, çocuklarımız ile ilişkilerimizi etkiliyor. Ben bir aile danışmanı olarak toksik ailelerde büyümenin tüm getirilerini görmek için okudum ve altını çizmediğim bir sayfa bile olmadı. Ensestten tutun sözel tacizci ailelere kadar her türlü toksik aile tipin sağlıklı aile yapısıyla da kıyaslayarak ele almış ve her konuda terapiye gelen danışanlarının geçmişle nasıl yüzleştiklerini gözler önüne seriyor. Ailenin insan üzerindeki etkisini çok güzel açıklamış. Zor bir ailede büyümenin getirdiği ruhsal sıkıntılar içerisinde terapiye gidemiyorsanız verilen olduğu teknikleri uygulayabilirsiniz. Çok yararlı kesinlikle tavsiyemdir.

24.01.2021

Kendinizi keşfedin

Ailemizi mükemmel olarak olarak tanımlamamak, yüzleşebilmek, kendimizi ve ailemizi tanımak için güzel bir kaynak

29.12.2020

Super

Gayet güzel kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.