94,25 TL
Standart Teslimat : 12 Aralık - 15 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zengin Baba Yoksul Baba Kitap Açıklaması

 

Siz de zengin olmak için yüksek gelirli olmak gerektiği efsanesini sık sık duyuyor musunuz? Ünlü yazar Robert T. Kiyosaki, yazdığı Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitapla bu efsaneyi çürütüyor. Finansal açıdan sizi etkileyecek taktikler ve fikirler sunan kitap, bakış açınızı değiştirecek nitelikte bilgiler içeriyor. Finansal okur yazarlığın yeterince öğrenilemediğine değinen yazarın açıklayıcı anlatımı ile birçok bilgi okuyucuyla buluşuyor. Gelin, herkesi ilgilendiren maddi konular çerçevesinde ele alınan bu kitabın içeriğine bir göz atalım.

 

“Zengin Baba Yoksul Baba” adlı kitabı neden okumalısınız?

Robert T. Kiyosaki, Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitabında insanların parayla ilgili olan konularda geçmişten günümüze gelen düşünme biçimlerine meydan okuyarak onları değiştirmeyi amaçlıyor. Finansal konulardaki genel inanışın tersine yeni birçok bakış açısını anlatan yazar; “Nasıl zengin olunur?”, “İş kurmak mı yoksa başkasının yanında çalışmak mı?”, “Eğitim hayatında parayla ilgili neler öğrenilir?” gibi merak edilen sorulara açıklık getiriyor. Toplam 400 sayfadan oluşan Zengin Baba Yoksul Baba, zengin olmak için yüksek bir gelir sahibi olunması gerektiği tezini çürütürken çocuklara paraya dair neler öğretmeniz gerektiğini, hak ettikleri zengin yaşamı nasıl sürebileceklerini, hayatın zorluklarına ve fırsatlarına karşı kendilerini nasıl hazırlayabileceklerini de anlatıyor. İnsanların para için çalışmayı öğrendiği ancak parayı kendileri için çalıştıramadığını düşünenlerin finansal bağımsızlık kazanmak, birikim veya yatırım yapmak için “Neden daha önce okumadım?” diyebileceği Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitap; finansal konularla ilgili bilgileri akıcı bir şekilde okurlarına sunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitabın yazarı Robert T. Kiyosaki’nin Vietnam Savaşı’nda bir helikopter pilotu olduğunu ve burada Hava Madalyası aldığını biliyor muydunuz? 26’dan fazla kitap yazan Robert T. Kiyosaki’nin tüm dünyada 27 milyondan fazla satan Zengin Baba Yoksul Baba serisi, 51’i aşkın dile çevrilir. Yazar Kiyosaki, aynı zamanda kişisel finans eğitimi veren bir şirketin kurucusu. Değişen ve yenilenen global ekonomi ile finansal bilgileri öğrenmenin gerekliliği üzerinde duran kitabın ilk baskısı 2018 yılında yayınlanır ve kitabın Türkçe çevirisi Dilek Şendil tarafından yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz yazar Robert T. Kiyosaki’nin diğer kitaplarından olan Zengin Çocuk Akıllı Çocuk, Nakit Akışı-Ölçüm Çeyreği, Gençler için Zengin Baba Yoksul Baba ve Zengin Baba’nın Yatırımcılık Kılavuzu adlı kitaplara göz atabilir, uzun zamandır beklediğiniz değişimin kapılarını aralayabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.09.2021

Mükemmel

Kitabı sipariş verdim ve yeni okumaya başladım ama başlar başlamaz 120 sayfa okudum. İki insanın hayata bakışını karşılaştırarak anlatması mükemmel. Şuana kadar nasıl düşünüyordum ve ne olmak istiyorum sorusunun cevabını görüyorsunuz. Kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum.

03.03.2021

harika

38 yaşında okuyan biri olarak "keşke" diyorum.Sevdiklerime hediye almak için geri geldim. Teslimat mükemmel, kitap mükemmel.Teşekkürler

14.02.2021

Mükemmel

Kesinlikle okunması gereken bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.