22,75 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yok Oluş Kitap Açıklaması

 

X Bölgesi’nin dünyayla bağlarının kopmasının üzerinden onlarca yıl geçmişti. Doğa, insan uygarlığına ait son izleri de silmişti. İlk keşif ekibi orasının cenneti andıran bir tabiata sahip olduğunu raporlamıştı; ikinci keşif toplu intiharla sonuçlanmıştı; üçüncü ise ekip üyelerinin birbirlerine doğrulttukları silahlardan çıkan kurşun yağmuruyla. On birinci keşif ekibinin üyeleri geriye eski hallerinden arta kalan gölgeler halinde dönmüş ve birkaç hafta içinde hepsi kanserden ölmüştü. Jeff VanderMeer’in Southern Reach Üçlemesi’nin ilk kitabı olan Yok Oluş’ta, on ikinci keşif ekibine katılıyoruz. Grup dört kadından oluşuyordu: bir antropolog, bir haritacı, lider psikolog ve anlatıcımız olan biyolog. Görevleri, arazinin haritasını çıkartmak, çevrelerini ve birbirlerini gözlemlemek ve bu gözlemlerini kaydetmek, ve en önemlisi X Bölgesinin onları etkilemesinden kaçınmaktı. Beklenmeyeni bekleyerek oraya ulaştılar ve X Bölgesi bekleneni verdi ... “Southern Reach Üçlemesi’ne bayıldım. Ürkütücü ve büyüleyici.” -Stephen Kıng- “Uzun zamandan beri ilk kez bir kitap beni böylesine şaşılacak derecede somut bir huzursuzlukla doldurdu. Bu his kitabın ilk sayfasında başladı ve hâlâ daha üzerimden atabilmiş değilim.” -Matt Bell, In the House upon the Dirt Between the Lake and the Woods’un yazarı-

(Tanıtım Bülteninden)

Ödüller

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.07.2018

üçlemenin sonu ??

Arkadaşlar ben bu seriyi filminden tanıdım . Kitapları okumuş ve bitirmiş biri olarak şunları sizlerle paylaşmak istiyorum: Kitaplar çok akıcı ve çok sürükleyici .Anlatımları çok güzel ;tasvirleri,olay örgüleri,olay bağlamları.. Ancak son kitabı bitirdikten sonra hala cevap almamış sorular kalıyor ve bu sorular ilk kitaptan hatta ilk kitabın ilk cümlesinden beridir kafanızda canlanan sorular oluyor. Yani kitabın güzelliği belkide böyle cevapsız kalmasıdır bilemem.Ancak genede seri çok güzel ,okunur. Sonunu kendimiz kurgulamalıyız .Bu cümle çok önemli: Eğer sadece kitaptan bir şey beklerseniz ne yazıktır ki bulacağınız şey sadece biyolog ve hayalet kuş farkı olur.

02.07.2018

çok akıcı

Serinin adını yakın zamanda çıkan filminden duymuştum. Dili konusu anlatışı gerçekten bir baş yapıt . Okudukça diğer kitapları daha çok merak ediyorsunuz ,kafanızda cevaplanmamış bir sürü soru kalıyor. Hiç tereddüt etmeden alıp okuyun derim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.