4,5/5 - 23 Kişi Yorum Yap
28,6 TL
44,0 TL %35
Standart Teslimat : 01 Aralık - 04 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yerdeniz Öyküleri Kitap Açıklaması


Ursula Le Guin' in kılavuzluğunda, Yerdeniz Takımadaları'nda yeni bir geziye çıkıyoruz. Yerdeniz dizisinin son kitabı olan Tehanu'dan on iki yıl sonra yayımlanan bu beş öykü, takımadaların dört bir yanında dolaştırıyor bizi; Roke'taki Büyücülük Okulu'nun kurulmasından başlayıp, Ged'in gidişinden sonra Okul'da gerçekleşen değişimlere kadar geniş bir zaman yelpazesinde, Yerdeniz' in erkekleri, kadınları ve ejderhalarına dair, isimlere ve büyülere dair yepyeni masallar okuyoruz bu kitapta...
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 276

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Yeni Yerdeniz öyküleri
ASLI SUMER
K. Le Guin bizi yine o tılsımlı diyara, Yerdeniz’e götürüyor. “Nihayet,” diyesi geliyor insanın. Ged’in Tenar’ın sevgisinde huzuru bulmasından sonra, üç dört yılda bir dörtlü diziyi dönüp dönüp okumaktan, okuduklarımızı da bir an önce unutup bu yeniden okuma sürecini kısaltmayı dilemekten başka yapacak bir şey kalmamıştı biz Yerdeniz müdavimleri için. İşte Le Guin sağ olsun, “beklediğimize değdi,” dedirtecek öyküler sermiş önümüze. Hatta öykülerin birinde sevgili Ged de ufak bir rol almış. Onu görmek eski sevgiliyi görmek gibi bir tat bırakıyor insanın yüreğinde.
.

27.7.2016
Puanlamalar
%73,9
%26,1
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.04.2020

Tam bir efsane

Gerçekten okunması gereken eserler arasında yer alır. Ufuk açan bir yapıt. Tavsiye ederim

21.01.2009

mükemmel...

En sonunda seriyi tamamladım...

Fantastik edebiyat seven herkese şiddetle tavsiye ediyorum... Yerseniz serisi ile birlikte Ursula´nın fantastik edebiyattaki gelişim sürecini de görüyorsunuz...

15.07.2003

Diğer fantastik edebiyat eserlerinden farklı.

Ursula K. Le Guin' in tüm kitapları gibi bu kitapta, tüm fantastik eserler içinde ayrı bir yere sahip. Yerdeniz Öyküleri' de bir başucu kitabı. Bizi yine Roke Adasına' götürdü, ejderhalarla savaştırdı, kısaca yine çok mutlu etti. Özellikle "fantastik de neymiş" şeklindeki önyargıya sahip olan arkadaşlara şiddetle tavsiye edilebilecek, değerli bir serinin son kitabı. Umutla devamını bekliyoruz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.