Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeraltından Notlar - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Yeraltından Notlar - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Yeraltından Notlar - Hasan Ali Yücel Klasikleri

9/10 - 41 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yeraltından notlar gerçek dünyadan kendini soyutlamış bir kişinin iç çatışmalarını ve hezeyanlarını konu alır. Bu roman Dostoyevski'nin daha sonra yazacağı büyük romanların ipuçlarını taşımaktadır.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 140

Baskı Yılı: 2016


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 140

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 140

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944884013

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Mesele'nin Yorumu

Her insanda,aynı anda, iki görev dileklisi vardır Biri Tanrıya doğru, diğeri şeytana doğru koşar Baudelaire
Don Kişot’tan günümüze kadar edebiyatta hep hayvanlar vardır; Donkişot ata, Sanço Panza katıra biner ve bu muhteşem ikili kendilerine dost hayvanlarla yel değirmenlerine kafa tutmak üzere yola koyulurlar. At ve katır ikisi arasındaki hiyerarşinin bir biçimi olarak işler. Robinson Crusoe ıssız adada yaşamak için hayvanlara tuzak kurar; ancak tuzakları güçlü olmadığı için başlangıçta hiçbir hayvan yakalanmaz. Bir süre sonra yeni tuzaklar kurar, bundan sonuç alır: “Bir sabah bakmaya gittiğimde, çukurların birinde kocaman bir teke, bir başkasında oğlak, ikisi dişi üç yavru buldum.” Robinson, tuttuğu bu hayvanları evcilleştirir. Artık hayvanlar hem dostu hem de hayatta kalmasının birer garantisidirler. İlk kez edebiyatta, insanın dostunu yediğine bu vesileyle tanık oluruz.1.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
vurucu bir kitap

insan kendini hem över en tepede görür hem de bir o kadar aşağılık olduğunu bilir..baş karakter size bunu çok iyi hissettirecek...tam bir başyapıt..bu kitabı okumadan önceki ben ve sonraki ben diye ikiye ayırıyorum kendimi..

usta yazar

Dostoyevs ki her zaman ki gibi tek kelimeyle harika.
İnsan çok canlı ve  tüm çıplaklığıyla karşımızda..
Okuyun hak vereceksiniz..

Bir şeyler eksik sanki...

Kitap, ilk bölümü hariç akıcıydı. Asosyal bir insanın düşünce ve hareket tarzını olabildiğince yansıtan bir kitap ama sanki bitişi ve olayların akışı itibariyle bir şeyler eksik kalmış gibi hissettim. Dostoyevski´nin ilk yapıtlarından ve bu yönüyle ÿ"ikonÿ" niteliğindeki yapıtlarına nazaran (elbette farklı yönleri var) tam da olgunlaşmamış bir kitap gibi geldi bana,