3/5 - 81 Kişi Yorum Yap
22,75 TL
35,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Nisan - 24 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Yeraltı Demiryolu Kitap Açıklaması

2017 PULITZER  ÖDÜLÜ / 2017 ARTHUR C. CLARKE ÖDÜLÜ /


2016 AMERİKAN ULUSAL KİTAP ÖDÜLÜ


Amerikan edebiyatının en yeni yıldızı Colson Whitehead’den, yayımlanır yayımlanmaz çağdaş klasikler arasında anılan cesur ve sarsıcı bir roman: Yeraltı Demiryolu. Whitehead, Amerika’nın adeta bağırsaklarını deştiği bu romanında “rüya” ülkesinin geçmişine uzanıyor ve okurunu uzun zaman terk etmeyecek ilham verici bir mücadele öyküsü anlatıyor. Dünyada bir başına kalmış bir kadının, Cora’nın dünyaya kafa tutma öyküsü bu; öldürmeyip güçlendiren darbelerin, birer nişan gibi taşınan yara izlerinin ve zamanı gelince ya ödenen ya da ödetilen bedellerin öyküsü. Öyle bir öykü ki, çağın karanlığında pırıl pırıl parlıyor ve dört bir yanı saran kötülüğün bataklığında kaybolan ruhlara kuzey yıldızı misali yön gösteriyor.


Eleştirmenlerden tam not alan, çoksatarlar listelerinde aylar boyunca bir numarada kalan ve ödüllere doymayan Yeraltı Demiryolu, Sefiller’den Sevilen’e uzanan bir yelpazede yer alan engin çağrışımlarıyla son yılların en önemli ve en çok ses getiren kitaplarından biri.


YILIN EN İYİ KİTAPLARI,


The New York Times, Amazon, Wall Street Journal, Washington Post, Time, NPR, Goodreads, Oprah’s Book Club


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar
%39,5
%17,3
%21
%8,6
%13,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.06.2020

Irkçılığa olan farkındalık

Irkçılığa karşı olan farkındalığı ve siyahı bireylerin amerikan tarihindeki yerini anlatan güzel bir kitap ama akıcıligi yer yer sıkabilir

15.10.2019

magnum opus

Kitap son yıllarda okuduğum en iyi eserlerden biri. İçinde edebiyattan iktisata, sosyolojiden, kolonyalizme kadar her şey mevcut. Kölelik, ABD'nin nasıl zenginleştiği, bu zenginliği nasıl kan, gözyaşı ve ölüm üzerinden kurduğu ana karakter ve yardımcı karakterler üzerinden o kadar güzel anlatılıyor ki eserin içinde kendinizi kaybedip bir anda kendinizi plantasyonlarda, güneyden kuzeye giden bir seyahatte buluyorsunuz. Casas'ın "Yerlilerin Gözyaşları" eserinin okuyan üzerinde yarattığı öfke ve acıyı bu eserde edebi bir kurgu üzerinden bir kez daha hissediyorsunuz.

20.11.2018

okunmalı mutlaka

kitaba ilk sayfalardan giremiyorsunuz belki ama girdikten sonrada çıkamıyorsunuz. Özgürlükler ülkesi Amerikanın aslında okadarda özgürlükçü bi ülke olmadığını gözlerinizle görün ve insanın insana neler yaptığı bu kitap size çok şey katacaktır

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.