4,5/5 - 23 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 210

Dil : Türkçe

Aile servetini yiyip tükettiği gençlik günlerinde, uzun bir hayatın ona neler sunacağından habersizdir elbette Fugui. Yıllar sonra, yaşlı öküzüyle tarlasını sürerken tanıştığı bir yaba ... Tamamını gör
13,8 TL
23,0 TL %40
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Aile servetini yiyip tükettiği gençlik günlerinde, uzun bir hayatın ona neler sunacağından habersizdir elbette Fugui.

Yıllar sonra, yaşlı öküzüyle tarlasını sürerken tanıştığı bir yabancıya hayatından söz etmeye başladığında, şımarık bir gencin başına gelenlerden fazlasını sayıp dökecektir bu yüzden: Fugui, kendisiyle birlikte altı insanın hayatını, kaderin sürprizlerini, yaşamın acılarını ve sevinçlerini anlatır. Onun dilinden -daha doğru bir ifadeyle Yu Hua'nın kaleminden- dökülenler, insanlık durumlarına dair epik bir romana dönüşür böylece. Basit bir anlatım, güçlü bir anlatı doğurur: Sabanın toprakta bıraktığı izlere benzer kâğıt üzerinde satırlar. Yaşamın her şeyi kapsaması gibi, Yaşamak da hayatı olduğu gibi kucaklar. Doğumları ve ölümleri, mutsuzlukları ve umutlarıyla...

Yayımlandığında ülkesinde yasaklanmasına rağmen, bir hayat öyküsü okumamış da sanki bir hayat yaşamış olduklarını söyleyen okurlarının her geçen gün artmasıyla bir "modern klasik"e dönüşen Yaşamak'ı Bahar Kılıç, Çince aslından çevirdi.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 210

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Jaguar Kitap

 

Puanlamalar

%91,3
%0
%4,3
%0
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Mükemmel bir eser

Kitabı bir solukta okudum, teşekkürler idefix,, böyle bir eseri sunduğunuz için.

Bilgece bir hikaye

Bilgece kurgulanmış, insan olmanın ve hayatın değerleri üzerine şans, kader, aile ve ölüm gibi konularla anlatan bir hikaye. Muhakkak okunmalı.

Mükemmel

Baştan sona hiç sıkılmadan, merak ve heyecanla okunan mükemmel bir roman. Sıcağı sıcağına sinemaya da uyarlanmış. Her türden okura hitap edebilecek nitelikte. Her türlü acı ve talihsizliği yaşamış bir adamın yaşamı, çocukluğundan son demlerine dek müthiş bir doğallık ve inandırıcılıkla anlatılmış. Yu Hua çok usta ve yetenekli bir yazar.