3,5/5 - 27 Kişi Yorum Yap
13,41 TL
22,0 TL %39
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 28 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 30 Eylül
Standart Teslimat : 01 - 07 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Uygarlıkların Batışı, doğup büyüdüğü Lübnan’ın çokkültürlülüğünden beslenen ve bunun önemini her zaman dile getiren Amin Maalouf’un Ölümcül Kimlikler ve Çivisi Çıkmış Dünya ile başladığı düşünce serüveninde en karamsar durak. Buzdağını gördüğü halde ilerlemeye devam eden insanlık gemisi için bir taziye.

Her ne kadar hâlâ süper güç olarak anılsa da ahlaki inandırıcılığını kaybetmekte olan Amerika; çağımızın en umut verici projelerinden biri olarak sınırları kaldırmayı amaçlayan, ancak bugün parçalanmanın eşiğine gelmiş Avrupa Birliği; umutsuzluğa kapılmış ve herkesin kendisinden nefret ettiği yanılsaması içinde dünyaya sırt çeviren Arap-Müslüman âlemi; yeni süper güç olma yolunda silahlanma da dahil her alanda büyük adımlarla birbirleriyle yarışan Çin, Hindistan, Rusya...

Ve çağımızın yaşadığı muazzam teknolojik ilerlemenin büyüsü ardına saklanmış iklim felaketleri, etnik düşmanlıklar, kaybolmuş özgürlük hayali ve pusulasını yitirmiş insanlık.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%25,9
%48,1
%18,5
%3,7
%3,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.03.2020

Akıcı

Sade bir dille yazılmış, akıcı ve öğretici bir kitap.

09.03.2020

Çok güzel

Deneme türünde bir kitap olmasına rağmen sıkıcı değil.Yazar yine her zaman ki gibi güçlü kalemini kullanmış.

09.12.2019

Tarih

Okurken muhteşem bir tarihsel yolculuğa çıkıyorsunuz... kimi zaman bu yolculukta öyle şeyler öğreniyorsunuz ve öylesine bu günün aynasına bakıyorsunuz ki, derin bir can sıkıntısı haline dönüşüyor. Ayrıca biraz tarihi birikim de gerektiren harika bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.