4/5 - 25 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 470

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

"Din hakkında hem medyada, hem de halkın arasında birçok tartışmaya tanıklık etmekteyiz. Bu tartışmalarda kimin haklı olduğuna, hangi fikrin dini gerçeklere uygun olduğuna nasıl karar vereceğiz? Neden din adına farklı doğrul ... Tamamını gör
20,28 TL
27,78 TL %27
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Din hakkında hem medyada, hem de halkın arasında birçok tartışmaya tanıklık etmekteyiz. Bu tartışmalarda kimin haklı olduğuna, hangi fikrin dini gerçeklere uygun olduğuna nasıl karar vereceğiz? Neden din adına farklı doğrular ileri sürülmektedir? Gerçek dini, din adına uydurulanlardan nasıl ayırt edeceğiz?

İşte elinizde duran bu kitap, tüm bu soruları cevaplamak ve bu konudaki kafa karışıklıklarını gidermek için yazılmıştır. Kitabın hareket noktası olan ve cevaplanması gereken en önemli soru "Dinin kaynağı nedir?" sorusudur. Bu soruya verilecek cevap diğer birçok sorunun cevabını da belirleyecektir. Bu kitapta tanıklık edeceğiniz gibi din adına ortaya atılan farklı fikirlerin temel kaynağı bu soruya verilen farklı cevaplardır. Dini tartışmalara "Dinin kaynağı nedir?" sorusuna net bir şekilde cevap vermeden girişmek ve her soruyu teker teker, dini anlamadaki yöntemi belirlemeden ele almak, medyada ve halkın arasında gördüğümüz çıkmazın en önemli sebebidir.

Acaba dinin kaynağı sadece Kuran mıdır? Yoksa Kuran'ın yanında hadisler de dinin kaynağı olabilir mi? Mezhepleri, tarikatları ve bu tarikatlardaki şeyhleri nasıl değerlendirmeliyiz? İşte tüm bu ve benzeri soruların cevaplarını bu kitapta inceleyeceğiz ve bu sorulara verilen yanlış cevapların dini anlamada yanlış bir yönteme sebep olduğunu, yanlış yöntemin ise din adına ortaya atılan uydurmaların nedeni olduğunu göstermeye çalışacağız."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 470

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 339

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi

 

Puanlamalar

%83,3
%4,2
%0
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

07.02.2019

Neye inandığımız önemli

Din ile ilgili kafamdaki tüm sorular çözüldü.

07.01.2017

tavsiye

Eğer Kur'an'ı okuyup şu an kendilerine Müslüman diyenlerin nasıl bu hale geldiklerini daha iyi analiz etme acısından kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Kur'an bize yeter Allah bize yeter.

18.06.2015

bir başyapıt tadında

benim gibi gerçekleri anlayıp şirk dinini terk edenlere, dinini sadece ALLAH a özgülemiş olan muvahhit kardeşlerime tavsiye ederim. okuyun okutun arkadaşlar. ben kitaba destek olmak için satın aldım. yoksa okumuştum bu kitabı. bu kitaba emek veren insanlardan ALLAH razı olsun..