4,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
13,33 TL
20,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 25 - 27 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İngiltere’de XIX. yüzyılın ikinci yarısı (Victoria dönemi) orta sınıfın yükselişini, gösterişli yaşamların moda oluşunu simgeler. Brontë kardeşler, kadının edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu yıllarda, önce erkek kimliğiyle şiirler yazmış sonra kendi adlarıyla, klasikler arasında yer alacak üç önemli romana imza atmışlardır. Emily Brontë 1848’de öldüğünde dünya edebiyatının en güzel yapıtlarından birini, ilk ve tek romanı Uğultulu Tepeler’i bırakmıştır ardında. Bu Victoria dönemi romanı, kimine göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aşk romanı; kimine göre her okunuşunda değişik tatlar veren çağlar ötesi bir eser ya da insanın içine işleyen bir anlatımla dile getirilmiş uzun bir şiirdir. 

Ölümünden bir yıl önce bitirdiği Uğultulu Tepeler’deki karakterlerin yalnızca hayal ürünü kişiler olmadığı, Brontë’nin çevresindeki gerçek kişilerden derin izler taşıdığı da bir gerçektir. Sevgi, kin, nefret, intikam, tutku  gibi güçlü duygularla örülü bu gençlik öyküsü, aynı zamanda marazi bir aşkın hikâyesidir. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.12.2019

Mutsuz Okur

Bu kitabı, arkadaşlarla oluşturduğumuz küçük kitap kulübüne öneren bendim. Jane Eyre'i 13 yaşında okuyup beğenmiş biri olarak diğer bir Bronte'un eserini artık daha fazla ertelemeyeyim dedim. Üstelik de çok sevilen ve popüler bir klasik (!) Keşke demeseymişim. Bitirene kadar ruhum daraldı. Olaylar, yanlış hatırlamıyorsam 20-30 yıllık bir dönemde geçiyor. İngiltere'nin kuzeyinde bir yerlerde. Ve sadece iki aile arasında, onlar da birbirleriyle evlendikleri, sonra da çocukları evleneceği için başka kimseler yok. Hiç kimse yok; ne bir köy, ne bir kasaba, ne bir şehir! Okula da gittiklerini hatırlamıyorum. Başka komşuları da yok. 30 yıl boyunca hikayeye hiç mi yeni 1(bir, sadece bir) kişi girmez?! Bir gariplik var ben mi yanlış okuyorum diye geriye dönüp okuduğum bile oldu. Yok! Tecrit bir hayat...hele aşk konusuna hiç girmeyeyim! Neyse, sevenlerin hevesini kaçırmayayım, niyetim bu değil...Sadece bana garip geldi bu kitap!

07.07.2019

Nefret, kim, aşk.

Kabaca ozetleyecek olursak ,Romantizm akımının önemli temsilcilerinden biri olan "Uğultulu Tepeler" kimsesiz Heatcliff ve birlikte büyüdüğü Cathy'nin nefretle beslenen ölümcül ve ölümsüz aşk hikayesini konu aliyor.

29.04.2019

Wutherings

Baskıcı Victoria dönemi İngiltere’sinde önceleri erkek kimliğiyle şiirler yazıp sonrasında kendi imzasıyla yayımladığı ve  ‘Klasikler’ arasında yerini almış bir romanın sahibesi.•Kötülüğün Simgesi bir karakterle karşı karşıya kalıyorsunuz eserde. Heathcliff. Zorlu bir yaşam. Spoiler vermemek adına bu zorlu yaşamı satır aralarında okumanızı önereceğim.•Çünkü Emily Bronte bu kötülüğü ona yüklerken arka plana da sebepler silsilesi bırakmış durumda sanki. Ondan nefret ederken sayfalar ilerlerken onu anlamaya da başlıyorsunuz. Eserin büyüsü tam da burada kanımca.•Aynı etkiyi Vedat Türkali’nin Bir Gün Tek Başına’sında yaşamıştım. Aslında eksikli bir baş kahraman ama siz satırlar aktıkça onu anlayabiliyor ve hatta ona acıyabiliyorsunuz.•Kötülükler zinciriyle başlayan eser o etkileyici aşk ile sizleri başka bir yere sürüklüyor. Devamında gelen kayıplar ve o kayıplarla birlikte ruhun git gellerine dolanan insanoğlu.•Aynı anda birçok şeye parmak basmış durumda Emily Bronte. Sevgi, kin, nefret, intikam ve tabiki tutku. Satırlar arasında hepsini yaşıyor hepsine şahit oluyorsunuz.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız