43,8 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Toplum Sözleşmesi Kitap Açıklaması

 


İlk kez 1762'de yayınlanan Toplum Sözleşmesi, tüze ve devlet öğretileri kuramcıları galerisinde Rousseau'yu hiç sarsılmayacak bir yere oturttu. Dünyada en çok alıntı ve görnderme yapılan yapıtlardan biridir. Rousseau, ayrıca toplumcu (sosyalist) düşüncenin yolunuda ilk açanlar arasında yer alır. ( "iyiliğin Kötülükleri: Eşitsizliğin Kaynağı Üzerine Söylev"). Toplum Sözleşmesi, siyasal ve toplumsal konuları ,işlemesine karşın, Rousseau'nun kendine özgü anlatım biçemi sayesinde keyifle okunan, kolay anlaiılan, okuyucusuna her zaman işin verecek çok şeyi olan bir yapıt kendi kendini yaratan ve öldüren bu olabileceğince geniş bir öyküsü ile öteki yapıtlarıyla ilgili bilgileri, k,tabın başında bulacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Öteki Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.05.2019

Okuyunca Anlaşılır

Birazcık yapıcı eleştirilerde bulunsanız nasıl olur acaba? Çevirisi çok kötüymüş, öztürkçe kullanılmış, sözlükle kullanılıyormuş vs. vs. Hasan Ali yücel Klasiklerinin altındaki yorumlarda hiç birşey yok yermeden memnuniyetsizlikten başka burada desen öyle. Neyse 15.06.2015  selmin evrim tercümesinden okudum deyince bu yayınevinde karar kıldım. Bakalım kitap bitince yorum yapicam muhakkak

29.09.2015

çeviri sorunu

kitabın çevirisi gerçek anlamda facia.insanı okumaktan,kitaptan soğutmak istiyorsanız bu tür çeviriler kabul görür.kitaptaki sözcüklerin anlamlarını araştırmaktan kitaba adapte olamıyorsunuz.hangi akla hizmet yapılmış merak ediyorum.teşekkürler.

10.05.2000

Kitabın Türkçesi oldukça ilginç. Muhtemelen yeni üretilmiş veya varsa bile hiç kullanılmayan veya yaygın olmayan kelimeler oldukça fazla. Bu da okumayı ve anlamayı güçleştiriyor. Anlayamadığımız ve kullanmaya alışık olmadığımız kelimeleri (oyrun, öykünmek, örgen vs. gibi), karşılıkları günlük hayatta var iken, bu kadar rahatsız edici şekilde kullanmak, Türkçeye katkı değil, tam aksine zarar getirir diye düşünüyorum. Teşekkürler.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.