3/5 - 9 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,0 TL
15,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 22 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 23 Ekim
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Çok bilgece ve tam da günümüz için… Mutlaka okunmalı!”

-George Saunders-

 

“Hızla faşizme yaklaşıyoruz. Snyder, bu konuda sanrı yaşamadığımızı gösteriyor.”

-Svetlana Aleksiyeviç, 2015 Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi-

 

Yirminci yüzyılda Avrupa demokrasileri birer birer faşizme, Nazizme ve komünizme yenik düştüler. Bu dönemlerde bir lider ya da bir parti “halkın sesi” olduğunu ve ülkelerini küresel tehditlerden koruduğunu iddia ederek sağduyu yerine mitsel söylemleri ön plana çıkarmışlardı. Avrupa tarihi bize göstermiştir ki, toplumlar parçalanabilir, demokrasiler düşebilir, etik değerler kaybolabilir ve sıradan insanlar kendilerini hiç hayal etmedikleri koşullarda bulabilirler.

 

Bu kitabı, böyle bir gerçekten hareket ederek kaleme alan Yale Üniversitesi Tarih Profesörü Timothy Snyder, son yıllardaki küresel politik gelişmeleri ve dönüşümleri tarihsel perspektiften ele alıyor ve bizleri yirminci yüzyılın başında yapılan hatalara düşmememiz konusunda net bir şekilde uyarıyor. Çünkü “demokrasilerin nasıl kırılgan olup kötü bir niyetle istismar edilebildiğini daha önce görmüştük ve bugün aynı taktikler yine sahneye çıkmaya başladı.”

 

Yayımlanır yayımlanmaz birçok ülkede bestseller olup tartışmalar yaratan Tiranlık Üzerine, sadece tarihî ve politik tespitler yapmakla kalmıyor aynı zamanda demokrasiyi, özgürlüğü, insan haklarını korumak adına neler yapabileceğimizi de anlatıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%44,4
%0
%33,3
%0
%22,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

17.09.2018

İdare Eder

Sade ve öz bir çalışma. İnce bir kitap. Nokta vuruş bilgiler, noktalar ve olaylara temas etmiş. Çok bir şey öğrendim desem yalan olur ama kütüphanemde dursun iyi kötü bir fikir verir diyorsanız alın. Yoksa öyle çok da aman aman bir eser değil. Bol bol Trump'a giydirmis. Haksız eleştiriler biraz fazla.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız