3,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap
23,76 TL
36,0 TL %34
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Nisan
Standart Teslimat : 09 - 11 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Talebe Yılın en iyi kitabı seçkilerinde.

Guardian, Washington Post, New York Times, Boston Globe, The Economist

2018 Goodreads Okur Ödülü

Tara Westover’ın bir doğum belgesi olmadı. Okul kaydı yoktu çünkü hayatında hiçbir sınıfa ayak basmamıştı. Tıbbi dosyası yoktu çünkü babası tıp biliminden ziyade kıyamete inanıyordu. 

Çocukluğunda Mormon babasının bağnazlığa, erkek kardeşinin  şiddete teslim oluşunu izledi. Ve on altı yaşına geldiğinde Tara kendi kendini eğitmeye karar verdi. Bilgiye duyduğu açlık onu Idaho’nun dağlarından çok uzaklara, okyanusların ötesine, bir kıtadan diğerine, Harvard’dan Cambridge'e taşıdı. Neden sonra aklına şu soru düştü: “Acaba fazla mı uzağa gittim?”, “Eve dönmenin hâlâ bir yolu var mı?”

Çıktığı günden itibaren dünya çapında büyük övgü toplayan, pek çok yayın organı tarafından yılın kitabı seçilen ve şu ana dek 40 dile çevrilen Talebe bir kendini inşa öyküsü. Tara Westover, hiddetli bir sadakatle bağlandığı ailesinin, eğitim sayesinde yaşadığı değişimin ve ayrılık kederinin hikâyesini bizzat kendi hayat hikâyesini büyük yazarlara özgü bir içgörüyle anlatıyor. Yürek burkan ve umut saçan bir hikâye bu.

“Sarsıcı. . . Tara Westover’ın hayat hikâyesi sıra dışı ama kitabın merkezindeki sorular hepimize dair: Sevdiklerimiz için kendimizden ne kadar ödün verebiliriz? Büyüyebilmek için onlara ne kadar ihanet edebiliriz?”

- Vogue

“İlham verici.”

- Bill Gates

“Muhteşem.”

- Stephen Fry

“Olağanüstü.”

- Barack Obama

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%25
%37,5
%37,5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.02.2020

Dönüşüm

Bir yolculuk, bir değişim öyküsü/anısı/denemesi bir kitap. Açık yüreklilikle sorgulamaları ve yanıtlarını iç ses olarak saklamayıp bizle de paylaştığı için teşekkürler yazara. Yaşamlarımızda hepimizin kırılma anları ya da dönüm noktaları vardır mutlaka ki burada da yazar, kendi dönüm noktalarını ve sonrasındaki süreçte dönüştüğü kişiyi, kendi eliyle dönüştürdüğü yaşamını anlatıyor bize. Yobaz, yoz, bağnaz bir ailede sorgulamaya başlamak ve cesaretle kendi yanıtlarını aramak, bulmak kolay olmadığı gibi bu yanıtlara göre alışkanlıklarını değiştirmek, korkularını aşmak da kolay değildir. Kişilerin değişim/dönüşüm süreçlerini izlemeyi,anlamayı ister canlı kanlı dinleyerek, izleyerek ister bir kitap sayfalarında ilerleyerek sevenler bu kitabı da yazarın akıcı dilini de sevecektir.

10.12.2019

okunması kazanç

tek  kelime ile müthiş

03.11.2019

Okunması gereken bir kitap.

Eğitimin insanın hayatındaki önemini bir kere daha gözler önüne seren bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız