75,95 TL
Standart Teslimat : 24 Mayıs - 27 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Taht Oyunları Kitap Açıklaması

 

Taht Oyunları

Fantastik edebiyatın gelmiş geçmiş en güçlü kalemlerinden George R. R. Martin, müthiş zekasını ortaya koyduğu Taht Oyunları ile dünyaya eşsiz bir miras bırakıyor. İlk yayımlandığı 1996 yılından bu yana tüm dünyada en çok okunan fantastik roman türüne giren eser, okuyucuları ejderhalar devrinin yaşandığı fantastik bir dünyada yolculuğa çıkarıyor. Güç, iktidar, hırs, aşk ve ihaneti doruklarında hissettiren roman serisi, bu kitapta 1’inci ve 2’nci kısımları ile birlikte yer alıyor.

Gerçekçi karakterleri ve sürükleyici olay örgüsü ile elinizden bırakamayacağınız Taht Oyunları, tarihi ve masalsı anlatımı eşsiz bir kurguyla bir araya getiriyor. Siz de iktidar savaşlarının ortasında nefes kesici bir deneyime hazırsanız, Taht Oyunları’nın büyüleyici atmosferine kendinizi bırakmanın tam vakti!

Yedi Krallık’ın Hüküm Sürdüğü Topraklarda Bir Serüvene Hazır mısınız?

Kış, gizemli tehlikeleriyle kapıda… Ve Yedi Krallık’ın hüküm sürdüğü bu diyarda, bu kış hiç olmadığı kadar çetin geçecek!

Taht Oyunları’nın kurgusu, Yedi Krallık’ın kuzey kısmında hüküm süren Stark hanedanlığının etrafında şekilleniyor. Romandaki olaylar, tüm krallığın hükümdarı olan Kral Robert’ın kuzeye ziyareti ile başlıyor. Sağ kolunun suikaste kurban gitmesi üzerine Kral, hanedanın başındaki Nedd Stark’tan yeni Kral Eli olmasını istiyor. Ve Nedd Stark, başta her ne kadar bu teklifi kabul etmek istemese de Kral’ın isteğine boyun eğmek durumunda kalıyor. Göreve başladığında ise ilk olarak, Krallık üzerinde söz sahibi bir diğer hanedan olan Lannisterların kirli oyunlarını açığa çıkarmaya girişiyor.

Bilinmeyenleri çözmek ve tehlikeli sırları ortaya dökmek için tehlikeli bir yola çıkan Nedd Stark, çabasının karşılığını çok geçmeden almaya başlıyor. Ancak ortaya çıkan her sır, ödenecek büyük bedelleri de beraberinde getiriyor.

Bunları Biliyor muydunuz?

George R. R. Martin’in en iyi eserlerinden biri olarak görülen Taht Oyunları, 1997 yılında Locus Ödülü’nü kazandı. 1998’de kazandığı Nebula Ödülü, kitabın aynı zamanda Dünya Fantazi Ödülü’ne aday gösterilmesini de sağladı. 2011 yılına gelindiğinde ise eser, New York Times’ın en çok satan romanları arasında bir numaraya yükseldi. Aynı yıl TV dizisi olarak da uyarlaması yapılan roman, tüm dünyada büyük yankı uyandıracak olan Game of Thrones efsanesini yarattı. Game of Thrones, bugün dünyada en çok izlenen diziler arasında yer alıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Dünyanın en sevilen fantastik romanları, bir tık uzağınızda sizi bekliyor! Kitaplığınızda en özel eserler arasında yer alacak Taht Oyunları’nın tüm kitapları ve çok daha fazlasına güvenilir alışveriş imkanıyla sahip olmak için hemen alışverişe başlayın!

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

Olayların baş döndürücü bir şekilde ardı ardına geldiği, şaşırtıcı ölümlerin ve yeniden doğumların olduğu, bir solukta okunan bu birinci kitabın sonunda daha hikayenin yeni başladığını anlıyoruz.  Martin’in Tolkien’e benzeyen belki de en önemli özelliği bu. Sonsuza dek dönen bir sarmal gibi işliyor öyküsünü ve okuruna her satırda daha büyük, daha gizemli bir hikayenin içinde olduğunu hissettirmeyi başarıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

George R.R. Martin: "Fantastik romanlardaki Orta Çağ Disneyland gibi!"
Söyleşi

Tolkien takipçilerinin ve diğer fantastik yazarlarının romanlarının büyük çoğunluğunda hikayenin geçtiği yer olarak tercih edilen ortam Orta Çağ ya da Orta Çağ benzeri bir yer oluyor ama durumu doğru anlamaktan uzaklar. Bir çeşit Disneyland Orta Çağı yazdıkları; şatolar, prensesler falan. Bütün bunlar bir sınıf sisteminin kabuğu ama yazarlar bir sınıf sisteminin gerçekte ne demek olduğuna dair en ufak bir fikirleri yok.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.12.2020

En iyi seri

fantastik edebiyatın en iyilerinden bir kitap

06.06.2020

Mükemmel

Tüm seriyi baştan aşağı 2 kez okumuş biri olarak dizide asla bulamayacağınız mükemmel bir evrene adım atıyorsunuz. Eğer hala başlamadıysanız Tolkienin orta dünyasına en yakın rakip olan bu dünyaya hoş geldiniz.

03.05.2019

Buz ve ateşin şarkısı

Bütün seriyi okudum. Bu kitap serinin ilk kitabıdır. Yani BUZ VE ATEŞİN ŞARKISI serisinin ilk kitabı Taht oyunlarıdır. 9 kitaptan oluşuyor bu seri. Son kitap çıkmadı hala. Serinin kitap sıralaması şu şekilde: •Taht oyunları •Kralların çarpışması kısım 1 •Kralların çarpışması kısım 2 •Kılıçların fırtınası kısım 1•Kılıçların fırtınası kısım 2•Kargaların ziyafeti kısım 1 •Kargaların ziyafeti kısım 2 •Ejderhaların dansı kısım 1 •Ejderhaların dansı kısım 2 Dünyadaki en iyi epik ve fantastik iki eserden biri. Bir diğeri de tabi ki Tolkien dir. Ama George Martin efsane kurgusuyla ve olay örgüsüyle biraz kafa karıştırabiliyor. Çünkü çok fazla karakter var kitapta. Okuması biraz zor dili biraz ağır yani ağırdan kastım şu çok kitap okumayan birisini yorar bu tarz Kitaplar. Çünkü biraz cümleler uzun. Yani size tavsiyem şudur bu tarz efsane Kitaplar okumadan önce belli başlı şeyleri okumanız gerek.  Klasikler veya daha basit fantastik eserler. Diğer türlü bu tarz kitaplardan zevk almazsınız. Okuduğum en güzel seriydi. Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.