4,5/5 - 135 Kişi Yorum Yap, Kazan!
34,13 TL
52,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 23 Ekim
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


1. ve 2. Kısım Tek Kitapta

Yazların on yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda, dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. Kışyarı'nın kuzeyindeki buzul topraklarda, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. Savaşın tam ortasında, doğdukları topraklar kadar sert, boyun eğmez Starklar vardır. Acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden, uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan, leydiler, lordlar, savaşçılar, büyücüler ve katillerle dolu öykü, korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. Komplo, trajedi, ihanet, zafer ve dehşet dolu olayların ortasında Starklar'ın, dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. Hedef, en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır.

George R. R. Martin türünün sınırlarını zorladığı Taht Oyunları ile bir şaheser ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanındaki fantastik edebiyat okurlarını kesinlikle memnun edecek epik serinin ilk cildi gizem, entrika, aşk ve macera dolu sayfalarıyla büyülüyor.


"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
Robert Jordan

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı. "
Anne McCaffrey

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser. "
Marion Zimmer Bradle

"Döneminin başat fantastik kitabı Okumamak mümkün değil. "
The Denver Post

"George R. R. Martin en iyi bilim kurgu yazarlarımızdan. Taht Oyunları da onun en iyi kitaplarından biri. "
Raymond E. Feist

"Hem romantik hem gerçekçi. "
Chicago Sun-TimesSayfa Sayısı: 850

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

Olayların baş döndürücü bir şekilde ardı ardına geldiği, şaşırtıcı ölümlerin ve yeniden doğumların olduğu, bir solukta okunan bu birinci kitabın sonunda daha hikayenin yeni başladığını anlıyoruz.  Martin’in Tolkien’e benzeyen belki de en önemli özelliği bu. Sonsuza dek dönen bir sarmal gibi işliyor öyküsünü ve okuruna her satırda daha büyük, daha gizemli bir hikayenin içinde olduğunu hissettirmeyi başarıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

George R.R. Martin: "Fantastik romanlardaki Orta Çağ Disneyland gibi!"
Söyleşi

Tolkien takipçilerinin ve diğer fantastik yazarlarının romanlarının büyük çoğunluğunda hikayenin geçtiği yer olarak tercih edilen ortam Orta Çağ ya da Orta Çağ benzeri bir yer oluyor ama durumu doğru anlamaktan uzaklar. Bir çeşit Disneyland Orta Çağı yazdıkları; şatolar, prensesler falan. Bütün bunlar bir sınıf sisteminin kabuğu ama yazarlar bir sınıf sisteminin gerçekte ne demek olduğuna dair en ufak bir fikirleri yok.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%89,6
%7,5
%1,5
%0,7
%0,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

03.05.2019

Buz ve ateşin şarkısı

Bütün seriyi okudum. Bu kitap serinin ilk kitabıdır. Yani BUZ VE ATEŞİN ŞARKISI serisinin ilk kitabı Taht oyunlarıdır. 9 kitaptan oluşuyor bu seri. Son kitap çıkmadı hala. Serinin kitap sıralaması şu şekilde: •Taht oyunları •Kralların çarpışması kısım 1 •Kralların çarpışması kısım 2 •Kılıçların fırtınası kısım 1•Kılıçların fırtınası kısım 2•Kargaların ziyafeti kısım 1 •Kargaların ziyafeti kısım 2 •Ejderhaların dansı kısım 1 •Ejderhaların dansı kısım 2 Dünyadaki en iyi epik ve fantastik iki eserden biri. Bir diğeri de tabi ki Tolkien dir. Ama George Martin efsane kurgusuyla ve olay örgüsüyle biraz kafa karıştırabiliyor. Çünkü çok fazla karakter var kitapta. Okuması biraz zor dili biraz ağır yani ağırdan kastım şu çok kitap okumayan birisini yorar bu tarz Kitaplar. Çünkü biraz cümleler uzun. Yani size tavsiyem şudur bu tarz efsane Kitaplar okumadan önce belli başlı şeyleri okumanız gerek.  Klasikler veya daha basit fantastik eserler. Diğer türlü bu tarz kitaplardan zevk almazsınız. Okuduğum en güzel seriydi. Tavsiye ederim.

20.04.2019

Mükemmel

Güzel bir kitap tavsiye ederim.

05.04.2019

iyi bir kitap

hemen hemen birinci sezonu anlatmış ama önemli bir kaç tane ayrıntı var bence. kitabı okuyup 1.sezonu yeniden izlerseniz game of thrones kafanıza bayağı oturur.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız