Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Sosyal Hizmete Giriş, öğrencilerin sosyal hizmet alanına olan ilgisini artırmak ve sosyal hizmetlere dair tecrübeye dayanan temel bilgiler sunmak için hazırlanmıştır. Kitap, toplumsal sorun yaklaşımını kullanarak, yoksulluk, çocuk istismarı, duygusal ve davranışsal sorunlar, cinsiyetçilik, alkolizm, suç, madde bağımlılığı, aile içi sorunlar, fiziksel ve zihinsel engellilikler, ırkçılık, etnisiteye dair sorunlar, eğitimdeki problemler, aşırı nüfus, cinsel saldırı ve diğer sorunlardan insanların nasıl etkilendiklerini betimlemektedir. Bu tür sorunların özü, boyutları ve nedenleri hakkında pek çok bilgiye de kitap boyunca yer verilmiştir. Kitap ayrıca okuyucunun yardıma muhtaç insanları tanımasını sağlayacak vaka örnekleri de içermektedir. Sayısız vaka örneği ve vaka sunumu, okuyucuya, sorunların insanları nasıl etkilediğine dair bir farkındalık "duygusu" sağlamakta ve sosyal hizmet uzmanı olmanın nasıl bir durum olduğunu aktarmaktadır.

Bu kitap, sosyal hizmete giriş ve sosyal politika derslerinde kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Kitap, aynı zamanda sosyal hizmet bölümünde yer alacaklara, sosyal hizmet ve sosyal refah alanlarını tanıtmaktadır. Sosyal hizmetin ilgi alanını oluşturan konular, topluma ve insana dair sorular soran ve yanıtlar arayan tüm okurların ilgisini çekecek düzeyde geniştir. Bu yüzden, sosyal hizmet bölümünden olmayanlar için de bu kitap, insanlara ve topluma ilişkin pek çok dikkate değer konu, örnek ve teorik bilgi içermektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 834

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nika Yayın

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.02.2013

NİKA Yayınevini Kutluyorum

Ülkemizde hızla açılan sosyal hizmet bölümleri 50'yi bulmak üzere. Alan son derece önemli. Buna karşın kaynak eser sıkıntısı çekiliyordu. İnanıyorum ki bu çeviri önemli bir boşluğu dolduracak. NİKA Yayınevi'ni ve emeği geçenleri kutluyorum.

19.02.2013

Sosyal Hizmet Alanında Önemli Bir Tercüme

Sosyal Çalışma eğitimi ülkemizde hızla yaygınlaşıyor. Buna karşılık kuram ve uygulamayı anlatacak yeterli kaynak bulunmamaktadır. Zastrow´un eseri sosyal çalışma alanının klasik eserlerinden birisidir. Türkçeye kazandırılmış olması son derece önemlidir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız