4,5/5 - 21 Kişi Yorum Yap
27,3 TL
42,0 TL %35
Standart Teslimat : 06 Aralık - 10 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Rüyanın Öte Yakası Kitap Açıklaması


Herkes rüya görür. Peki ya bir gün rüyalarınız gerçek, hatta gerçekliğin ta kendisi olsa? Rüyalarınızla gerçekliği sürekli yeni baştan yaratsanız? Rüyanın Öte Yakası'nda Ursula K. Le Guin her zamanki usta anlatımı ve özgün bakış açısıyla bu soruya yanıt arıyor. Denklemin bir tarafında, gördüğü rüyalarla tüm insanlığın ve hatta evrenin kaderini değiştirmeye muktedir gönülsüz bir kahraman, diğer tarafındaysa onun gücünü "faydalı işler" yapmak için kullanırken iktidar hırsına yenik düşen bir bilimadamı var. Gönülsüz kahraman omzundaki bu ağır yükten kurtulmak, herkes gibi dünyanın bir parçası olmak istiyor; bilim adamıysa bu olağanüstü yeteneği kullanıp daha iyi, daha "akılcı" bir dünyanın mimarı olmak. Rüyanın Öte Yakası, hayal gücünü kamçılayan olay örgüsü ve derin felsefi boyutuyla LeGuin severlerin ve fantastik edebiyat tutkunlarının kaçırmaması gereken bir roman.Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

Geldiğimiz noktada nasıl ki roman, hem kendi içinde bütün türleri ağır ağır hazmediyor ve hem şiiri hem öyküyü aynı anda içererek yepyeni bir biçim olarak karşımıza çıkıyorsa, Le Guin de, ne fantastikte ne bilimkurguda, sadece ve sadece bilinçle bilinçdışı arasındaki o kaotik ve büyüleyici yolda yürüyor çünkü. Üstelik bu ayrımsızlığı hemen her çalışmasında okumak mümkün, Türkçeye son çevrilen romanı “Rüyanın Öteki Yakası” da işte bu yürüyüşün en iyi örneklerinden biri.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%95,2
%0
%4,8
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.12.2020

çok iyi

okunacaklar listesinde olmalı

14.06.2020

Çok İyi

Aşırı beğendiğim bir kitap oldu, soluksuz okudum.

22.07.2014

ÇOK GÜZEL

Ursula K. Le Guin in daha önce çok beğendiğim Mülksüzler kitabını, ve benim için hayal kırıklığı olan Karanlığın Sol Eli kitaplarını okumuştum. Bu roman ise, kesinlikle en az Mülksüzler kadar güzel. Daha ilk sayfalarından itibaren, okuru kendine bağlıyor. Genel olarak Ursula K. Le Guin romanlarını takip eden okurların, bu kitabı da beğeneceklerine eminim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.