Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Rüyanın Öte Yakası

Rüyanın Öte Yakası

Rüyanın Öte Yakası

9/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Aylin Ülçer
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Herkes rüya görür. Peki ya bir gün rüyalarınız gerçek, hatta gerçekliğin ta kendisi olsa? Rüyalarınızla gerçekliği sürekli yeni baştan yaratsanız? Rüyanın Öte Yakası'nda Ursula K. Le Guin her zamanki usta anlatımı ve özgün bakış açısıyla bu soruya yanıt arıyor. Denklemin bir tarafında, gördüğü rüyalarla tüm insanlığın ve hatta evrenin kaderini değiştirmeye muktedir gönülsüz bir kahraman, diğer tarafındaysa onun gücünü "faydalı işler" yapmak için kullanırken iktidar hırsına yenik düşen bir bilimadamı var. Gönülsüz kahraman omzundaki bu ağır yükten kurtulmak, herkes gibi dünyanın bir parçası olmak istiyor; bilim adamıysa bu olağanüstü yeteneği kullanıp daha iyi, daha "akılcı" bir dünyanın mimarı olmak. Rüyanın Öte Yakası, hayal gücünü kamçılayan olay örgüsü ve derin felsefi boyutuyla LeGuin severlerin ve fantastik edebiyat tutkunlarının kaçırmaması gereken bir roman.Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 224

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753427913

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

Geldiğimiz noktada nasıl ki roman, hem kendi içinde bütün türleri ağır ağır hazmediyor ve hem şiiri hem öyküyü aynı anda içererek yepyeni bir biçim olarak karşımıza çıkıyorsa, Le Guin de, ne fantastikte ne bilimkurguda, sadece ve sadece bilinçle bilinçdışı arasındaki o kaotik ve büyüleyici yolda yürüyor çünkü. Üstelik bu ayrımsızlığı hemen her çalışmasında okumak mümkün, Türkçeye son çevrilen romanı “Rüyanın Öteki Yakası” da işte bu yürüyüşün en iyi örneklerinden biri.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (3)

ÇOK GÜZEL

Ursula K. Le Guin in daha önce çok beğendiğim Mülksüzler kitabını, ve benim için hayal kırıklığı olan Karanlığın Sol Eli kitaplarını okumuştum. Bu roman ise, kesinlikle en az Mülksüzler kadar güzel. Daha ilk sayfalarından itibaren, okuru kendine bağlıyor. Genel olarak Ursula K. Le Guin romanlarını takip eden okurların, bu kitabı da beğeneceklerine eminim.

kapak Tasarımı

Kapak çalışması, "Stalker" filminden aşırılmakla kalsa gene iyi, bir de üzerine çok kötü bir işçilik ile yönetmenin vizyonu hiçe sayılarak felaket bir kolaj çıkarılmış ortaya. Yazık.

Yayınevi

metis yayınlarını severim. fakat kitabın kapağına uygun gördüğünüz resim resmen Stalker filminden bir sahnedir. çok saçma ve gereksiz bir kapak olmuş. Stalker filmi aklıma geldi hemen. lütfen biraz daha özgün olmanız dileğiyle.