4/5 - 1 Kişi Yorum Yap
16,79 TL
23,0 TL %27
Standart Teslimat : 23 Eylül - 27 Eylül
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Radikal Kitaplar Kitap Açıklaması

Usta çevirmen, şair ve eleştirmen Osman Çakmakçı bu kitapla birlikte okurlarını tam yetmiş beş farklı kitap vesilesiyle dostça bir sohbete çağırıyor ve onlarla hayata dair zihin açıcı diyaloglara giriyor. “Radikal Kitaplar”, yazarın, başta Radikal gazetesindeki köşesinde yayımlanan eleştirel tahlil denemeleri gelmek üzere, olgunluk döneminin ilk ürünlerinden bir seçki niteliğinde. Kitapta düşünce, dünya edebiyatı ve sanat başlıklarının altında yer alanların yanı sıra, Çakmakçı, okurlarıyla 1980 ve sonrasının Türk şiiri üzerine ayrıntılı ve eleştirel değerlendirmelerde bulunuyor. Her birinin, okura, Montaigne’den günümüze deneme türünün çeşitli lezzetlerini hatırlattığı bu yazılarda, özellikle genç edebiyat-severlerin altını çizeceği, üzerine düşünüp belki bir deneme yazmaya cesaret edeceği samimi bir hava hâkim...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar
%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.10.2019

Şiir ve Yapılamazlık...

Yeni okumalara kaynaklık edecek bir kitap, yer yer acımasız, şiirin bugünüyle ilgili fazlasıyla karamsar... Göçebe dergisindeki şiirlerinden anımsadığım Osman Çakmakçı, kitabında sanatın farklı kolları için eleştirilerini ve beğenilerini sıralamış... Şiir dışındaki sanatları yorumlarken de şair ceketini çıkarmamış. Ve elbette şiir, yapılabilir bir şey değildir !

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.