26,65 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Perde Kitap Açıklaması

 


Yazdığı romanlar çok geniş bir okur killesincc okunan ve yüzyılımızın en önemli yazarları arasında gösterilen Milan Kundera. Perde adlı yedi bölümden oluşan bu denemesinde. Saptırılmış Vasiyetler ve Roman Saıtatt'ndan sonra bir kez daha romanı kendi evreni içinde ele alıyor. Bu kez. romanı tarihsel evrimi içinde, Cervantes'dcn Martjuez'e, Rabelais'den Flaubert'e, Musil'den Stendhal'e türünün yapı taslarını oluşturan yazarlar ve yapıtları arasında dolaşarak incelerken bir yandan da. kendisinden önce Gocthc'nin büyük bir öngörüyle dile getirdiği "Dünya Edebiyatı" kavramının niteliklerini sorguluyor. Romanın ve yaşamın aslında tek ve aynı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Tüm bunları dile getirirken de öğretici bir söylemin tuzaklarına düşmeden, kimi zaman kızarak, kimi zaman heyecanlanarak, zaman zaman da coşarak okuyucusunu "unutulmaz olanın yıkılmaz şatosu" romanın derinliklerinde bir yolculuğa çıkarıyor.Sayfa Sayısı: 157

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fikri Sabit

Roman üzerine edilen bunca laf, onu taçlandırmaya mı yarıyor yoksa tekrarlarla yavaş yavaş ölmeye başlayan roman sanatına ağıt mı yakılıyor?
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

Romancının ince sanatı
LEYLA İPEKÇİ
Teselli bulmak değil, zehir yutmak istediğim anlarda başvurduğum bir romancıdır Kundera... Zaten, artık bir romanın öteki bütün romanların ötesine geçmesinin teselli edici özelliğiyle mümkün olacağını pek sanmıyorum. Bir romandan beklentim öngörülebilen bir özdeşleşme değil, şaşırtıcı bir çarpışma yaşatmasıdır.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.