4,5/5 - 261 Kişi Yorum Yap
32,19 TL
45,0 TL %28
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 27 Ekim
Standart Teslimat : 27 - 02 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Oyunculluk uçarılık değil, bilgeliktir” diyerek çılgınlık derecesinde “oyuncul” romanlar yazan Tom Robbins, bu romanda insanın doğayla ilişkisinin kopma sürecinin anlatıldığı düşsel/tarihsel bir yolculuğa çağırıyor bizi.


 


Batı’dan Doğu’ya, oradan da Yeni Dünya’ya uzanan, ölümsüzlüğü kovalayan ve yüzyıllar süren bir yolculuktur bu. Batı, acı çekmeyi seven, mantığa, bireyciliğe ve üretime tapınanların diyarıdır. Doğu, aşka, boş zamana, münzeviliğe, bilinmezliğe hayatında yer veren insanların yaşadığı su ve parfüm diyarıdır. Yeni Dünya’da ise sadece “başarı” ve hırs vardır.


 


Yolculuğun en ilginç kişisi ise keçi ayaklı, zevk ve bereket tanrısı Pan’dır. Pan, insanların duyguları ile düşünceleri arasına duvar çekmeleri; yaşamak yerine, cennete kabul edilmek ve doğayı tahakküm altına almak için çalışmaları; dans, müzik ve aşkla ilgilenmek yerine, doğru ve yanlışla uğraşan Aristo, İsa ve Descartes’a inanmaları ile gücünü yitiren bir tanrıdır.


 


Son yılların önemli yazarından bir başyapıt okumak isteyenler için...


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%84,7
%9,2
%4,6
%0,8
%0,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.04.2020

ilginç

Benzerine rastlamadığım bir üslupla yazılmış, keyifle okuduğum bir roman. Fantastik edebiyat okurlarına rahatlıkla tavsiye ederim...

27.12.2019

severek okudum

tavsiye ederim. ben çok beğendim. çok yaratıcı

10.07.2019

Unutulduğun zaman ölürsün...

Kalobar ile Kudra'nın aşkı, yaşam, ölüm, hayata dair bir çok şey... İlk Basımındaki adının da Pancar Kokusu olduğunu da hatırlatmak gerek.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.