Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Parfümün Dansı Kitap Açıklaması

 

“Oyunculluk uçarılık değil, bilgeliktir” diyerek çılgınlık derecesinde “oyuncul” romanlar yazan Tom Robbins, bu romanda insanın doğayla ilişkisinin kopma sürecinin anlatıldığı düşsel/tarihsel bir yolculuğa çağırıyor bizi.


 


Batı’dan Doğu’ya, oradan da Yeni Dünya’ya uzanan, ölümsüzlüğü kovalayan ve yüzyıllar süren bir yolculuktur bu. Batı, acı çekmeyi seven, mantığa, bireyciliğe ve üretime tapınanların diyarıdır. Doğu, aşka, boş zamana, münzeviliğe, bilinmezliğe hayatında yer veren insanların yaşadığı su ve parfüm diyarıdır. Yeni Dünya’da ise sadece “başarı” ve hırs vardır.


 


Yolculuğun en ilginç kişisi ise keçi ayaklı, zevk ve bereket tanrısı Pan’dır. Pan, insanların duyguları ile düşünceleri arasına duvar çekmeleri; yaşamak yerine, cennete kabul edilmek ve doğayı tahakküm altına almak için çalışmaları; dans, müzik ve aşkla ilgilenmek yerine, doğru ve yanlışla uğraşan Aristo, İsa ve Descartes’a inanmaları ile gücünü yitiren bir tanrıdır.


 


Son yılların önemli yazarından bir başyapıt okumak isteyenler için...


(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.01.2022

Fantastik-Tarih Karışımı

Mükemmel bir kurgu. Bayağıdır bu tarz güzel bir roman çıkmıyor. Yani fantastik-tarih karışımı bir roman.

27.02.2021

zevk düşkünü

Bin yıldan uzun yaşayan, zevk düşkünü bir adam ve yol hikayeleri... Fantastik öğelerle bezenmiş, gerçek gibi anlatımlar. Farklı bir koku arayanlara...

15.02.2021

Fantastik

Tomr Robbins ile ilk kez tanıştığım ve diğer kitaplarını da okumaya karar verdiğim kitap Parfümün Dansı. Eğlenceli ve fantastik dili yazarı en farklı kılan özelliği. Hikayenin sürükleyiciliği, alt metinleri ve karakterleri ile bambaşka bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.