Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Para, insanlık için teknolojik buluş kadar önemli

Daha önce İmparatorluk - Britanya'nın Modern Dünyayı Biçimlendirişi adlı kitabı da Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Niall Ferguson'un yeni kitabı Paranın Yükselişi'nde, bütün büyük tarihsel olayların arkasında finansal bir sırrın yattığı belirtiliyor. Ferguson, ayrıca kadim Babil'den günümüz Hong Kong'una, finans kurumunun insanlığın ilerlemesinde teknolojik buluşlar kadar önemli bir etken olduğu gerçeğine de dikkat çekiyor. Kuşağının en önemli Britanyalı tarihçilerinden sayılan Niall Ferguson, en son Newsweek dergisinde yayımlanan "Ortadoğu'nun Bir Sonraki İkilemi" başlıklı yazısında, bölgede yaşanan gelişmeler ele alınırken ilginç tespitlerde bulunmuştu. Ferguson yazısında "Türkiye'nin gücünü göstermesiyle birlikte, yakında yeniden canlanmış bir Osmanlı İmparatorluğu ile karşı karşıya kalınabileceği" yorumu yapmıştı.


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%20
%40
%20
%20
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.04.2020

FİNANSAL TARİH

İlginç bilgilerle geçmişe bir yolculuk yaptırıyor. Bugünde de geçmişte yapılmış olan pahalı hatalardan dersler çıkartmak için güzel bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.