34,2 TL
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Osmanlı Suriyesi'nde Misyonerlik Faaliyetleri Kitap Açıklaması

 

Osmanlı İmparatorluğu, sahip olduğu kozmopolit nüfus yapısı, stratejik konumu, Hristiyanlık dini için kutsal sayılan alanları ve Roma Katolik Kilisesi tarafından ele geçirilmek istenen Doğu şark kiliseleri ile dünya üzerinde misyonerlik faaliyetlerine en fazla maruz kalan alanlardan biridir.

Katolik, Protestan, Ortodoks ve Mormon misyonerlerini XIX. yüzyılda yoğun bir şekilde ağırlayan Osmanlı toprakları, aynı zamanda bu misyoner grupların kendi aralarında süregelen rekabetlerine de sahne olmuştur.

Bu kitapta Osmanlı Suriyesi veya Bilad-ı Şam olarak adlandırılan bölgede Amerikan, İngiliz, Alman ve Rus misyonerlerin yer edinme, siyasi nüfuz oluşturma, mezheplerine adam kazandırma ve Osmanlı Devleti ile olan mücadelelerine tanık olacağız.( Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.11.2019

Kasım Bilici

Türkiye de Misyonerlik denilince gerek okuduğum makaleleri gerekse litaretüre yapmış olduğu katkılar dolayısıyla bilim dünyasının takdirini toplayan Celal Öney hocamızın bu kitabı kendisinden sonraki çalışmalara milad olacağa benziyor. Çok değerli bir çalışma meraklılarının kesinlikle okumadan geçmemesini öneririm. Teşekkürler Celal Öney 👏

14.11.2019

Misyonerlik

Celal Hocamızdan, Misyonerlik* ve ilgili konularda çalışan ya da araştırma yapan kişilerin mutlaka okuması gereken bir kitap...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.