45,5 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ortadoğu ve Dış Politika - Arap Ülkeleri ve İsrail Kitap Açıklaması

 

Ortadoğu ve Kuzey Afrika, bölgenin hem dünya siyasetindeki yeri hem de Türkiye’yle yakın ilişkileri nedeniyle ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Meliha Benli Altunışık’ın derlediği Ortadoğu ve Dış Politika: Arap Ülkeleri ve İsrail, uluslararası ilişkiler disiplininin kuram ve kavramlarından yararlanarak bölge ülkelerinin dış politikalarını, gerek yakın dönemdeki olaylar gerekse bölgenin dünyadaki yeriyle etkileşimli şekilde ele alıyor.

Ulus-devletlerin inşasından sonra iç savaşlar, işgaller, Filistin meselesi ve Arap Baharı’yla sürekli çalkantılar yaşayan bölgede öne çıkan Mısır, Irak, Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Ürdün, Tunus ve İsrail’e odaklanan kitapta, bu ülkelerin dış politikalarındaki değişim ve sürekliliğin izi sürülüyor. Bölge ülkelerinin dış politikaları, tarihsel bağlamı içinde değerlendirilirken iç siyasetle bağlantılarıyla da bir arada tartışılıyor.

Kitap, sistematik ve bütüncül yaklaşımıyla Ortadoğu çalışmaları açısından önemli bir boşluğu dolduruyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.