Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Tek kitap"la kitaplıklar kuran Delta Dizisi, bu kez dünya şairi Nâzım Hikmet'i ağırlıyor.
Şairin Bütün Şiirleri, eksiksiz olarak tek bir ciltte bir araya geliyor. Farklı tasarımı ve baskı kalitesiyle beğeni toplayan Delta Dizisi, Türk şiirinin yatağını değiştiren bu büyük dizelerin tamamını avucunuza bırakıyor, sekiz kitabı elinize sığdırıyor... Çağdaş şiirimizde bir klasik olan, dünya şairi Nâzım Hikmet'in kaynak metinler temelinde yeniden gözden geçirilerek yayımlanan şiirleri, Delta Dizisi'yle şimdi bir arada.

İki bin sayfayı aşan Bütün Şiirleri, 835 Satır, Benerci Kendini Niçin Öldürdü, Kuvâyi Milliye, Yatar Bursa Kalesinde, Memleketimden İnsan Manzaraları, Yeni Şiirler, Son Şiirleri ve İlk Şiirler'i içeriyor.Sayfa Sayısı: 2086

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Nâzım Hikmet Havana'da: Küba Gezisi ve Bazı Yeni Bilgiler
Doç. Dr. Mehmet Necati Kutlu

Türkçe olarak yayımlanan kaynaklarda Nâzım Hikmet'in Küba yolculuğu ile son derece kısıtlı, çoğu zaman birkaç cümleden ibaret bilgi bulunmakla birlikte, bu önemli gezinin tarihi ile ilgili yeterli sayılabilecek yargılar bulunmamaktadır. Bu eksikliğe dikkat çeken ve araştırmasında bu konuyu etraflıca ele alan araştırmacı Hikmet Akgül 2002 yılında yayımlanan "Nâzım Hikmet, Siyasi Biyografi" adlı kitabında konuya şöyle yaklaşmıştır:
"Nâzım'ın Küba'ya hangi tarihte gittiği ve ne kadar kaldığı Türkçe kaynaklarda belirtilmiyor. 'Saman Sarısı'ndan önce yazdığı Kosmos adlı şiir, 13 Nisan 1961 (Paris) tarihini taşıyor. Havana Röportajı'ndan sonra yazdığı şiirin altındaki tarih ise, 13 Ağustos 1961'dir. Bu durumda Nâzım'ın 1961 Mayıs'ında Küba'ya gittiği düşünülebilir. Nitekim Mehmet Fuat, Nâzım Hikmet'in eşi Vera ile.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%95,5
%0,9
%1,8
%0
%1,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.02.2019

DAHA İYİ OLABİLİRDİ

Güzel hazırlanmış tamam ama boyutu daha büyük ve sayfalar daha kalın olabilirdi. Yine kütüphanenizde bulunmalı...

05.12.2015

Baskı Kalitesi + İçerik

fiyatının fazla gelmesi sebebiyle uzun süre takip edip, ucuzlamasıyla birlikte sipariş ettim. İçerilk olarak zaten Nazım Hikmet severleri tatmin edecektir. Ancak baskısı bana kalırsa biraz daha özenle yapılabilirdi. kitaptan çok boyutlarıyla ve kağıt yapısıyla ÿ"sözlükÿ"gibi bir havası var okuma zevkini etkilemiyor ancak zaman zaman elime korkarak almıyor değilim sonuçta ciltli kitapların amacı uzun yıllar muhafaza edip zaman zaman göz gezdirmek değilmidir ?

20.08.2015

Kötü Baskı

Kitap elime ulaştığında büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Kitabın baskı kalitesiyle ilgili olumsuz yorumlar okumuştum ancak bu kadar kötü olacağını beklemiyordum. Arka sayfadaki yazıları gösteren incecik kağıt, kısa ve kalın yapılmış baskı okunurken alınan keyfi azaltıyor. Şekil itibariyle kitaplığımdaki en çirkin görünen kitap. Bu eserlere bu baskının layık görülmesi çok üzücü.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız