82,8 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Molotov Anlatıyor Kitap Açıklaması

 

Molotov, 1890'dan 1986'ya kadar süren asırlık hayatında, aralarında son Rus çarıyla Lenin, Stalin, Kruşçev, Brejnev ve Gorbaçov'un da bulunduğu tam 11 yönetici gördü.

Bolşeviklere 16 yaşındayken katıldı. Ekim 1917'de devrimi yöneten beyin takımının yanı başındaydı. İç savaşa katıldı. Lenin sonrasındaki iktidar mücadelesinde Stalin'i destekledi ve onlarca yıl boyunca SSCB'nin iki numaralı adamı olarak kaldı.
Lenin'den sonraki parti içi mücadelelerin, kolektifleştirme hareketinin, 1937-38 yargılamalarının, Nazi-Sovyet Paktı'nın ve 2. Dünya Savaşı'nın önemli figürlerindendi.

Molotov'un bir özelliği de, 2. Dünya Savaşı ve izleyen Soğuk Savaş döneminde Dışişleri Bakanlığı yapmış olması. Görevi nedeniyle tanıdığı Hitler'i, Churchill'i, Roosevelt'i de anlatıyor bu kitapta.

Hatta yeri geliyor; Boğazlar üzerinde denetim hakkı ve Doğu Anadolu'dan toprak isteyip istemedikleri tartışmalarına da açıklık getiriyor.

Molotov'un, 17 yıl boyunca aralıklarla yapılan 140 görüşmede şair ve yazar Feliks Çuyev'e anlattıkları her bakımdan ilginç, önemli ve sıradışı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.10.2010

.

80 yıl parti görevlerinde bulunan, bu 80 yılın önemli bir kısmında yüksek görevlerde bulunan, zaman zaman ülkesinin ikinci adamı olmuş tarihsel bir kişinin söyleşi yoluyla oluşturulmuş anı kitabıdır. Kitapta ağırlıklı olarak devrim öncesi, devrim, iç savaş, ikinci dünya savaşı, Stalin ve sonrası, Kruşçev dönemi anlatılmaktadır. Başta Stalin olmak üzere tarihsel karakterlerin kişisel özellikleri, tepkileri, bilinmeyen hikayeleri de yer almaktadır. Sovyetler Birliği tarihini önemseyenler için ilgi çekici ve yararlı bir kaynak olduğunu düşünüyorum, tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.