3,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap
17,15 TL
24,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 10 - 14 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Jack London’ın, kendi hayatından izler taşıyan romanı Martin Eden, denizci bir gencin kişiliğinden ödün vermeden sınıf atlama çabalarını anlatıyor. Zengin bir ailenin kızına âşık olan Martin Eden, ona erişebilmek uğruna kendini ilme ve ünlü bir yazar olma hayaline adıyor; bu hayal uğruna takıntılı denilebilecek bir şekilde varını yoğunu ortaya koyuyor.

Edebiyat tarihinin kuşkusuz en özgün karakterlerinden biri olan Martin Eden, azmi ve zekâsıyla yalnızca işçi sınıfını değil, dahil olmaya çalıştığı burjuva dünyasını da aşıyor. Böylece maskelerin ardında yatanı görüyor, toplumun gerçek yüzünü idrak ediyor. Neticede her iki sınıfa da ait olamamanın yorgunluğu, yazarlık serüveninde çektiği fiziksel ve ruhsal zorluklara eklenince Martin, derin bir yalnızlığa sürükleniyor. Başarı sürecinin haşinliğinin sonunda başarının tatminsizliğiyle karşı karşıya kalıyor. Jack London’ın başyapıtı olan bu trajik roman, okurlarını tıpkı Martin’in hayatı gibi dalgalı bir yolculuğa çıkarıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%37,5
%12,5
%25
%12,5
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.06.2020

Kusursuz...

Jack London'ın dünyasına kapılıp gideceksiniz. Hayata bakış açımı değiştiren ve beni harekete geçiren kitaptır. Kesinlikle herkesin okuması gerekir.

06.06.2020

Başarı hikayesi

Olayları okura yaşatan başarılı bir roman. Yayınevinin baskı kalitesi ve çeviri üslubu kitabı daha çekici kılmış.

30.10.2019

Harika

Bu kitabı bunca yıldır olmadığıma üzüldüm.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.