33,8 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Martin Eden Kitap Açıklaması

 

Martin Eden

Dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en çok okunan yazarlarından Jack London, Martin Eden romanı ile 100 yılı aşkın zamandır okurlarını etkisi altına almaya devam ediyor. İlk kez 1909 yılında yayımlanan roman, kurgusal düzleminin yanı sıra yazarının yaşam öyküsünü de büyük ölçüde yansıtıyor. Bu yönüyle yarı-otobiyografik olma özelliği taşıyan Martin Eden romanı, kendisini sıfırdan var eden genç bir denizcinin iniş ve çıkışlarla dolu yaşamını konu ediniyor.

Bugün dünyanın en büyük yazarları arasında gösterilen London, esasen yazdığı tüm eserlerde okurlarına, imkansızlıklara rağmen bitmek tükenmek bilmeyen azminin ürünlerini sunuyor. Martin Eden ise onun bu açıdan en net tasvirini ortaya koyuyor. Martin Eden’ı gerek roman gerekse de kişi olarak ölümsüzlüğe kavuşturan sır, işte tam olarak burada gizli! Dünya klasiklerinin en sevilen örneklerinden olan bu eşsiz eseri okurken, siz de mutlaka kendinizden izler bulacak ve karakterleri yaşamınızın bir parçasıymışçasına benimseyeceksiniz.

Bir Denizcinin Dönüm Noktası…

Romanın başkahramanı Martin Eden, okur karşısına başta iri yarı ve görgüsüz bir delikanlı olarak çıkıyor. Geçimini uzun yol gemilerinde çalışarak geçiren Martin, denizden döndüğü dönemlerden birinde, geceleyin sokakta kıstırılmış bir genci kurtarıyor. İyi giyimli ve son derece kibar olan bu genç, Martin’e minnet borcunu ödeyebilmek adına onu akşam yemeği için evine davet ediyor. Böylece Martin, bu üst sınıf mensubu gencin ailesiyle tanışıyor. Ve o anda ailenin genç ve güzel üyesi Ruth’a derin bir ilgi duymaya başlıyor.

Kaba Saba Bir Delikanlı, En Fazla Ne Başarabilir?

Hem çok güzel hem de oldukça akıllı bir edebiyat öğrencisi olan Ruth, üst üste ziyaretleri üzerine Martin’e karşı anlam veremediği bir çekim hissediyor. Bu çekim, zaman geçtikçe iki tarafta da tutkulu bir aşka dönüşüyor. Ancak aralarındaki sınıf farkı ve Martin’in bilgisizliği, Ruth’un ona karşı mesafeli ve kibirli bir tavır takınmasına neden oluyor. Bunun üzerine Martin, okumaya ve kendini geliştirmeye karar veriyor.

Martin’in bilgiye olan açlığı ve öğrenme azmi, çok geçmeden tutkulu bir yazarlık isteğine dönüşüyor. Bu uğurda sürekli yazı denemeleri yapan genç adamın şansı, tam da hayallerinden vazgeçeceği esnada tersine dönüyor. Ve zamanla Martin, üretkenliği sayesinde gıpta ile bakılan büyük bir yazara, hatta fikir adamına dönüşüyor. Peki, tüm bunların Martin’e nasıl bir getirisi olacak?

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Jack London’ın bir solukta bitirmek ve yeniden başlamak isteyeceğiniz Martin Eden romanını hala kütüphanenize eklemediyseniz, daha fazla geç kalmayın! Bu kitabı şimdi sipariş verin, sepete özel fırsatlar ve hızlı teslimat avantajından yararlanmaya hemen başlayın. Martin Eden’a kitaplığınızın en güzel köşesinde şimdiden yer açmayı da unutmayın!

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.07.2021

Kusursuz bir eser

Jack London okumayalı uzun yıllar olmuş, öyle özlemişim ki kalemini bu eseri bunca yıldır nasıl atlamışım diye kendime kızdım. Okunacak değil yaşanacak bir eser, nitekim her bir satırı içine aldı beni, bir film sahnesi gibi, kendimi Edenın odasının bir köşesinde hissettim okurken. Kahramanın azmine, çabasına hayran olmamak mümkün değil. Betimlemeler öyle muazzamki edebi hazzın doruklarına ulaştırıyor okuyucuyu. Normalde beni üzecek hususlar öyle müthiş bir üslupla sunulmuşki acıdan bile haz duydum bu eserde. Muhakkak okunmalı, kitapsever dostlara hediye edilmeli herkes bu hazzı yaşamalı.

14.07.2021

Muazzam

Jack London ın beyaz dişini çocukken okumuştum bu eserini okumak için çok geç kalmışım. Betimlemeleri müthiş bir edebi haz yaşatıyor insana. Kargo firmanız da ayrıca çok güzel çalışıyor, umarım hiç değiştirmezsiniz

06.01.2021

Detaylı Anlatım

Kendisi detaylı anlatımları ile beni başka bir dünyaya götüren kitaptır. Bitirmemle ikinci kez okumaya başladım. Martin'le hırslandım, aşık oldum, vazgeçtim. Okunmasını şiddetle tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.