Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mahallenin En Mutlu Bebeği

Mahallenin En Mutlu Bebeği

Mahallenin En Mutlu Bebeği

6/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Elif Yüksel
Yayınevi :

Yakamoz Yayınları , Çocuk Gelişimi Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Saygıdeğer bir çocuk doktoru ve çocuk gelişimi uzmanı olan Doktor Harvey Karp bütün ebeveynlere en huysuz bebeği bile mahallenin en mutlu bebeğine nasıl dönüştüreceklerini öğretebilir! Mantıklı tavsiyeleri sayesinde ebeveynler, büyük ebeveynler, hemşireler ve dadılar bebeklerinin ağlamasını durdurmayı ve onların daha uzun süre uyumasını sağlamayı öğrenecek.
"'Mahallenin En Mutlu Bebeği' çok eğlenceli ve çok ikna edici. Kesinlikle tavsiye ediyorum."
-Elizabeth Bing-, Lamaze International'ın kurucularındanSayfa Sayısı: 392

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yakamoz Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 392

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053844136


Yorumlar (3)

Anne baba adayları için harika bir kaynak

Kitap günlük konuşma dilinde ve akıcı bir üslup kullanılarak yazılmış. Yazar bu kitabında yeni doğan bebekleri konu almış. Ebeveyn olma hazırlanan kişileri yeni doğan bebekler ile ilgili karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında uyararak onlara bu sorunlar karşısında uygulayabilecekleri çözüm önerileri sunmuş. Anne adayı olarak bende tıpkı yazarın da dediği gibi çok ağlamayan, uyku konusunda sorun çıkartmayan, emme konusunda hiç isteksiz davranmayan bir bebek sahibi olmayı hayal ediyorum ve aksi bir bir durum ile karşılaştığımda ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Kitapta bebeklerin neden kolik olduğu, ağlama krizleri sırasında neler yapılması gerektiği, kesintisiz bir uyku için neler yapılması gerektiği, ne zaman vakit kaybetmeden doktorun aranması gerektiği konuları detaylı bir biçimde anlatılmış.Pek çok sorumun cevabını barındırdığından sıkılmadan çok keyif alarak okudum. Yeni doğan bebek bakımı ile ilgilenen kişiler için iyi bir kaynak.

Mutlaka okuyun

Yüzlerce yıldır kullanılıp günümüzde küçümsenen veya ilkel kabul edilen yöntemlerin aslında nasıl da etkili ve gerekli olduğunu anlatan bir kitap. Ben çok yararlandım, özellikle kolikli bebeği olanlara şiddetle tavsiye ederim. Yenidoğan bebeğinizin yaşadıklarını anlamanızda çok yardımcı oluyor.

Kitap güzel çeviri kötü

Kitaptan çok yararlandım. Yeni doğum yapan anneler bence mutlaka okumalı. Ancak çeviriler bazen o kadar kötü ki hiçbir şey anlaşılmıyor. Daha iyi bir çevirilmesi harika olurdu.