32,8 TL
Standart Teslimat : 07 Şubat - 10 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Madenci Kitap Açıklaması

 

“Burası cehenneme açılan kapıdır. Girebilecek misin?”

Madenci’nin isimsiz anlatıcısı, kafasında tehlikeli düşünceler ve ayağında hasır sandaletlerle ormanda yürürken, hiç tanımadığı Çozo’nun “İş lazım mı genç adam?” çağrısına kulak verir. Bu sese niye karşılık verdiğini pek anlayamaz aslında, neden sonra “Ne tuhaftır ki insan ruhu sonsuzluğa sürüklenmeye hazır da olsa, birisi seslenince hâlâ bir yerlere bağlı olduğunu fark ediveriyor,” diyerek açıklar bu durumu. Fakat tuhaflıklar bununla sınırlı kalmaz ve kendisini
Çozo’nun ardından bakır madenine doğru giderken bulur. Tokyolu kibar bir ailenin iyi yetişmiş çocuğu, kir pas içindeki işçilerin yanında yaşamaya başlar artık. Ve sıra, maden ocağı ile tanışmaya gelir. 

1908’de yayımlandığında, hem konu hem de anlatım tekniği açısından zamanının oldukça ilerisinde bir roman olan Madenci, birçok edebiyat tarihçisine göre Beckett ve Joyce’un modernist ve absürt ögelerini fazlasıyla barındıran bir yapıt. Modern Japon edebiyatının kurucusu kabul edilen Natsume Soseki’nin bu öncü romanını, Sinan Ceylan’ın Japonca aslından çevirisi ve Haruki Murakami’nin son sözü ile sunuyoruz.

“Natsume Soseki, Japonya’nın en büyük modern romancısıdır. [...] Yüz yıldan fazla bir zaman önce yazılmış olan bu romanı, sanki bugün yazılmış gibi okuyabildiğimi bilmek ve bundan derinlemesine etkilenmek beni inanılmaz mutlu ediyor.” 

- Haruki Murakami -

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.03.2022

Kitap iskontolari hakkında

Merhaba Kitabı yeni aldım yanında 7 farklı kitap daha aldın fakat dikkatimi çeken iskonto oranları kalkmış artık kitap alırken iskonto yapılmıyormu direk.liste fiyatından iskontosuz mu alıyoruz bilgilendirirseniz sevinirim buraya yazmamdaki amaç sizlere ne telefonla ulaşamıyorum otomatik telesekreter konuşuyor müşteri temsilcisine baglanamıyorum

01.02.2021

Madenci

Kitabın başından sonuna kadar roman olmadığını söylese de yazar ,gayet akıcı ve güzel bir dil kullanmış. Ayrıca anlatılan madende hissediyorsunuz kendinizi , sanki gerçekten de yerin kat be kat altında. Daralıyor ruhunuz. Bir an önce kahramanın ordan çıkmasını istiyor , çıkınca da derin bir nefes alıyorsunuz. İlaveten oradaki insanların ne kadar da yozlastığını görüp anlayabiliyorsunuz, insanın içindeki kibirin de ne şartlar altında olursa olsun geçmediğini ve hep taşıdığını...

21.10.2019

Madenci; Çağını Aşan Kitao

1908 yılında yayımlanıp çağını aşan müthiş bir kitap. Betimlemeleri ile size oradaymışsınız izlenimi veriyor. Her sayfasında altınızı çizeceğinin sözler var. Okumak için geç kalmayın.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.