39,0 TL
Standart Teslimat : 03 Şubat - 06 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Madam Bovary Kitap Açıklaması

 

Ünlü İngiliz romancı ve eleştirmen Arnold Bennett, klasik edebiyat tanımını yaparken, “Herkesin okuduğu sanılan ve herkesin okuduğunu sandığı kitap,” demişti. Italo Calvino’ya göre ise klasik, “İlk okunduğunda verdiği keşif duygusunu her okunuşunda yeniden veren kitap”tır. Fransız edebiyatında “gerçekçiliğin babası” olarak kabul edilen Gustave Flaubert’in Madam Bovary’si, bu iki ustanın klasik tanımlarına en uygun düşen eserlerden biridir. 

XIX. yüzyıl taşra burjuvazisinin yaşamını gerçekçi bir bakış açısıyla sergileyen, ilk yayımlandığında ahlakdışılık suçlamasıyla dava konusu olan Madam Bovary, hem edebiyatta yeni bir çağ açmış hem de eskidikçe yenileşen, yaşlandıkça gençleşen pek az romandan biri olarak günümüze ulaşmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.01.2021

BIRAKMAYIN

Başlangıçtaki uzun ve yorucu betimlemelerle her defasında bırakmayı düşünseniz de bıkmayın ve bırakmayın.Ortalara geldikten sonra bu kitabın neden bir klasik olduğunu anlayacaksınız.

07.07.2020

Madam bovary

Efsane herkese  kesinlikle tavsiye ederim baş ucu kitaplarından biri

19.06.2020

Güzel

Herkesin okuması gereken bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.