4/5 - 9 Kişi Yorum Yap
9,75 TL
15,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 10 Temmuz
Standart Teslimat : 11 - 15 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Ünlü İngiliz romancı ve eleştirmen Arnold Bennett, klasik edebiyat tanımını yaparken, “Herkesin okuduğu sanılan ve herkesin okuduğunu sandığı kitap,” demişti. Italo Calvino’ya göre ise klasik, “İlk okunduğunda verdiği keşif duygusunu her okunuşunda yeniden veren kitap”tır. Fransız edebiyatında “gerçekçiliğin babası” olarak kabul edilen Gustave Flaubert’in Madam Bovary’si, bu iki ustanın klasik tanımlarına en uygun düşen eserlerden biridir. 

XIX. yüzyıl taşra burjuvazisinin yaşamını gerçekçi bir bakış açısıyla sergileyen, ilk yayımlandığında ahlakdışılık suçlamasıyla dava konusu olan Madam Bovary, hem edebiyatta yeni bir çağ açmış hem de eskidikçe yenileşen, yaşlandıkça gençleşen pek az romandan biri olarak günümüze ulaşmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%44,4
%33,3
%22,2
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.05.2019

Madam Bovary

Yazın hayatında  sadece 3 büyük eser vermiş olan Gustave Flaubert; Fransız edebiyatının kilometre taşlarından biri sayılan ilk romanı  Madam Bovary ile ölümsüzleşmiştir.Evlendikten sonra kendini büyük beklentilerinin aksine  küçük ve sıradan bir yaşamla kıstırılmış bulan Emma yaşantısını  daha anlamlı kılabilmek adına aşkı aramaya başlar ama sınıf atlama  ve duygusal heyecanlar peşinde  koşma hevesiyle kendi öz değerlerini yitirir. Borç batağına saplanır fakat trajedisi bu kadarla sınırlı kalmaz. Hak etmediği bir yaşamı yaşamak zorunda kaldığına duyduğu inancın gücü, ihtiraslı ve depresif ruh hali  Bovary’ i ölümsüz roman kahramanlarından biri kılmıştır. Roman yazıldığı zaman için son derece sıradışı  ve cüretkar konusu ile büyük yankı uyandırmış,  çoğu eleştirmen ve edebiyat tarihçisi tarafından 'ilk toplumsal gerçekçi roman' olarak literatüre geçmiştir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.