47,25 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Lujin Savunması Kitap Açıklaması

 


"... Nabokov'un benzersiz evrenine henüz dalmamış olanlar için, Lujin Savunması mükemmel bir giriştir."
John Updike
"... muazzam, olgun, modern bir yazar vardı karşımda, büyük bir Rus yazarı, bir anka kuşu gibi devrimin ve sürgünün ateşinden ve küllerinden doğmuştu."
Nina Berberova
".. söylemeden edemeyeceğim; bütün Rusça kitaplarım arasında en fazla 'sıcaklığa' sahip olan ve bu sıcaklığı yayan Lujin Savunması'dır."Sayfa Sayısı: 228

Baskı Yılı: 2001


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Lujin’i savunmak
NURDAN BEŞERGİL
Lujin, yaşamı kendi iradesiyle yönlenmiş üç ayrı kaçış öyküsüyle şekillenen ve zamanını yaşamın saatine göre ayarlamaya hiçbir biçimde yanaşmadığı için hep küçük bir çocuğun algılarıyla yaşamış usta bir satranç oyuncusudur. Nabokov’un, sürgün hikâyelerini bu kez dekor ve kostüm olarak kullandığı Lujin Savunması adlı aslı Rusça olan romanını, gene romanda geçen, gezi broşürü hazırlayan herhangi bir anlatıcıyı tanımladığı “her şey çekiciydi, her şey eğlenceliydi, broşürlerin bilinmeyen yazarı her şeyi överken kendinden geçiyordu...” (s. 168) cümlesindeki esrikliğe kapılmadan okumak ve anlamak olanaksız gibi görünüyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.04.2014

Muhteşem döngü

Nabokov´u okuyunca böyle yazarlar kaldı mı diye insan hayıflanıyor. Tüm hikaye boyunca zaman içerisinde okuyucunun seyahat etmesini sağlayan gidip gelmeler o kadar ustaca işlenmiş ki bir anda kendinizi kahramanın çocukluğunda buluyorsunuz ne olduğunu anlamadan da yaşadığı ana geri dönüyorsunuz ve bu şaşırtıcı döngüye hiç zorlanmadan ayak uydurabildiğiniz için kendinizi çok iyi hissediyorsunuz. Bir solukta okuyacaksınız.

30.01.2013

Dahi ile Deli

Hayranlık verici tasvir ve imgelemler... Delilere özgü bir kitap )))

31.05.2009

Lujin gerçekliği

Nabokov karakter yaratmadaki inanılmaz yeteneğini gözler önüne seriyor Lujin´de. Lujin karakteri öyle bir gerçekliğe bürünüyorki, hayatınızda yer ediniyor neredeyse.. Sanki tanıdığınız biri haline geliyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.