51,7 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Leviathan Kitap Açıklaması

 


Daha önce "Ay Sarayı", "Yalnızlığın Keşfi", "Son Şeyler Ülkesinde", "Şans Müziği", "Kırmızı Defter" adlı kitaplarını yayınladığımız Paul Auster'in son romanı simgesel bir ad taşıyor: LEVIATHAN (Tevrat'taki efsane ejderi). "Leviathan", bir kadının bulduğu bir adres defterinden kendisine bir kimlik seçmesiyle başlıyor. Ya da birden, hiç beklenmedik, sarsıcı bir ölümle. Ya da Aaron oturup en sevdiği arkadaşı Benjamin Sachs'ın öyküsünü anlatmaya başlayınca. Aaron, evliliğini kıskandığı, zekasına hayran olduğu Sachs'ın öyküsünü anlatmak istiyor, çünkü Sachs'la ilgili soruşturmayı yürütenler onun için bir öykü uydurmadan önce kendisi doğruyu yakalamak istiyor. Belki bir kaza sonucu balkondan düşen ya da bilerek kendisi atlayan Sachs ortadan kaybolmuştur. Arada bir ortaya çıkarak deli saçması şeyler söyleyip sır olur. İlk kitaplarından bu yana bize rastlantı ile yazgının toslaştığı dünyalar yaratan, insanlardan uzak kahramanların ardısıra bizi gizemli, yürek burkucu yolculuklara çıkanan Paul Auster, bu yedinci romanında dostluk ve ihaneti, cinsel tutku ve yabancılaşmayı konu alıyor. Amerika'nın en özgün yazarlarından biri olan Paul Auster'dan bir polisiye gerilimine sahip ürpertici, ürpertici olduğu kadar eğlendirici, iç gıdıklayıcı ve içten içe yankılanan bir roman.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 203

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Mesele'nin Yorumu

Bir yazarı nasıl tanırsınız? Ya da kitaplarını okuduğunuz bir yazarı tanımak ister misiniz, yoksa onun sizin için bir bilinmeyen, meçhul bir yüz, bir merak unsuru olarak kalmasını mı yeğlersiniz? Doğrusu, ben tanımaktan yanayım. Son zamanlarda bu konuda iyice de ısrarcı oldum. Tabii tanımak derken, mutlaka yüz yüze gelip uzun sohbetlere girişmeyi, sorular sorup karşımdakini bunaltmayı kastetmiyorum. Yazarı yapıtlarıyla tanımadan önce mümkünse onun geniş bir yaşamöyküsünü bulup okumayı, verdiği röportajlar varsa onları incelemeyi istiyorum, böylece yazdıklarının kaynağına ulaşmayı, yazarlığıyla ve yazdıklarının yüzeyaltıyla ilgili ipuçlarını bulmayı umuyorum. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.09.2020

.

Oldukça sürükleyici bir kitap kurgu da muazzam ^^

28.02.2020

Karakterlerin Gelişimi

Kitap baştan sona merak duygunuzu hareket ettirecek şekilde yazılmış. Olaylar hızlı ve akıcı ilerliyor. Karakterlerdeki değişimler kitabın işleyişinde kritik bir rolde ve yazarın başarılı bir şekilde üstesinden geldiğini düşünüyorum.Paul Auster'dan daha önce bir kitap okuyup sevdiyseniz bunu da denemenizi öneririm. Gerçekten sadece edebi tatminle kalmıyorsunuz ayrıca sorgulatan bir yapısı da var.-UG

24.11.2007

Hızlı giden kitap

Auster klasiği diyebiliriz buna. Çünkü yine aynı ince kurgular. Açıkçası bu kitabı okumak için biraz "bilmek" gerekiyor. Çünkü açıkcası amerika tarihini ya da yunus peygamberi bilmiyorsanız örneğin, biraz anlam veremeyebilirsiniz anlattıklarına. Ama yerim turaım, harfi harfine anlamak istiyorum demiyorsanız, o kadar da değil, tabi kii anlaşılıyor.<br>
Keyifli değil de "hızlı" bir kitap olarak tanımlayabilirim belki

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.