4/5 - 182 Kişi Yorum Yap, Kazan!
21,0 TL
35,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 - 18 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Adı bilinmeyen bir ülkenin adı bilinmeyen bir kentinde, arabasının direksiyonunda trafik ışığının yeşile dönmesini bekleyen bir adam ansızın kör olur. Ancak karanlıklara değil, bembeyaz bir boşluğa gömülür. Arkasından, körlük salgını bütün kente, hatta bütün ülkeye yayılır. Ne yönetim kalır ülkede, ne de düzen; bütün körler karantinaya alınır. Hayal bile edilemeyecek bir kaos, pislik, açlık ve zorbalık hüküm sürmektedir artık. Yaşam durmuştur, insanların tek çabası, ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaktır. Roman, kentteki akıl hastanesinde karantinaya alınan, oradan kurtulunca da birbirinden ayrılmayan, biri çocuk yedi kişiye odaklanır. Aralarında, bütün kentte gözleri gören tek kişi olan ve gruptakilere rehberlik eden bir kadın da vardır. Bu yedi kişi, cehenneme dönen bu kentte, hayatta kalabilmek için inanılmaz bir mücadele verir. Saramago’nun müthiş bir gözlem gücüyle betimlediği bu kaotik dünya, insanın karanlık yüzünün simgesi.


 


Körlük, ürkütücü bir roman, beklenmedik bir felaketi yaşayan bir toplumun nasıl çöktüğünün, nasıl bencilleştiğinin ve değer yargılarını yitirdiğinin hikâyesi. Konusunun ürkütücülüğüne rağmen olağanüstü bir şiirsellikle anlatılmış bu unutulmaz roman, usta yazarın belki de en etkileyici yapıtı.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%68,1
%18,7
%6,6
%2,2
%4,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.12.2019

Doğanın Yasalarına Meydan Okuma..

Saramago kitaplarına baktığımızda doğanın yasalarına bir meydan okuma görürüz. Meydan okumadan kastım ise doğanın o yasaları olmasa idi ne olurdu sorusudur. Körlük özelinde düşünecek olursak şimdiye kadar birçoğumuzun aklına gelmemiş bir soruyu soruyor Saramago: Ya körlük bulaşıcı olsaydı? Başka kitaplarında da benzer sorular vardır aslında. Şimdiye kadar hayatımızda pek sorgulamadığımız doğanın yasalarına ilişkin birer sorgulamadır hepsi. Bu yönüyle kitap başlıca bir şaheserdir zaten. Saramago'nun dilinin ve anlatımının zenginliğini de yanına koyduğumuzda ortaya bir şaheser çıkmaktadır..

17.11.2019

Süper bir eser

Çok sürükleyici ve etkileyici bir kitap,kesinlikle tavsiye ediyorum...

15.11.2019

Yaşadığımız dünya

Bir solukta okunacak harika bir kitap. Ardından mutlaka ‘’Görmek’’ okunmalı, birbirini tamamlayan günümüz politikasını tam olarak anlatan yalın bir dil.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız