79,2 TL
Standart Teslimat : 31 Mart - 03 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kopuk Zincir Kitap Açıklaması

 


Orhan Koçak'ın 2011'de yayımladığımız, Turgut Uyar şiirini konu alan Bahisleri Yükseltmek kitabı ilgili okurlarımız için tam bir armağandı: Sırada Kopuk Zincir var. Kitap Koçak'ın 1993-2011 yılları arasında şiir üzerine yazdığı 19 makaleyi bir araya getiriyor.

Nâzım Hikmet, Melih Cevdet Anday, Oktay Rifat, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Behçet Necatigil, İlhan Berk, Ece Ayhan, Süreyya Berfe, Mehmet Taner, İzzet Yasar, Abdülkadir Budak, Enis Batur, Haydar Ergülen, Mahmut Temizyürek, Komet, Necmi Zekâ ve Bedirhan Toprak'ın şiirleri/kitapları vesilesiyle kaleme alınmış ve çeşitli dergilerde uzun bir zaman aralığında yayımlanmış bu yazılar, Orhan Koçak'ın eleştiri tarzının ayırt edici çizgilerini ve Türkçe modern şiirin estetik ve teorik çerçevesini göstermesi açısından son derece kıymetli bir kaynak.Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap İçimizdeki kopuk zincir
Oylum Yılmaz
Koçak buradan Oktay Rifat’ı okuyan Ahmet Oktay’a geçer. Ahmet Oktay’ın sanatla ideoloji ekseninde Oktay Rifat’ı değerlendirmesini tartışır yine elbette ses üzerinden. İşitme duyusu ne kadar bastırılsa, ikinci plana itilse de Oktay Rifat gibi şairlerin sesinin duyulmamasının imkansızlığını vurgulamaktadır her şeye rağmen. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Yokluğun lehimi
Veysi Erdoğan
Cümlelerindeki akışkanlığa sözcüklerin çatışmasını ekliyor. 'Zafer' ile 'yenilgi' sözcüklerini yan yana getirmek gibi. Karşıtlıkların yüceliğine soyunmuş bir algıyla hareket ediyor çoğunlukla.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.12.2020

Tavsiye edilen yazar

Hasan ali toptaş kitaplarında rastladım “Orhan koçak” ismine. Heyecanla kitaplarını bekliyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.