Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kirpinin Zarafeti

Kirpinin Zarafeti

Kirpinin Zarafeti

8/10 - 10 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Işık Ergüden
Yayınevi :

Kırmızı Kedi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Paris'in merkezinde, gösterişli bir apartmanda, müzik, resim ve felsefe meraklısı, Rus edebiyatı ve Japon sineması tutkunu elli dört yaşında bir kapıcı kadın. Son derece zeki ve üstün yetenekli ama içe dönük ve yaş gününde intihar etmeyi planlayan on iki yaşında bir kız çocuğu. Utangaç bu iki özel insanı birleştir en bağ binaya yeni taşınan kibar Japon beyefendisi olacaktır. Sessiz insanların zengin iç dünyalarında gelişen, göze çarpmayan güzellikleri yücelten, sınıflar ve nesiller ötesi bir dostluğu konu edinen Kirpinin Zarafeti, pek çok ülkede yayımlanmış, milyonlarca okura ulaşmış, zarif ve etkileyici bir roman.
"Her şeyin, özellikle de hayata dair mutlak olguların ne kadar pamuk ipliğine bağlı olduğunu gösteren nefis bir kitap."
-Le Soir-
"Barbery hayatın küçük keyiflerini, her şeyin Marcel Proust'un o sonsuz nostaljisi ile dengede olduğu muhteşem anları yakalamayı başarıyor."
-L'Express-
"Bütün büyük yapıtlar gibi bu hikâye de kalbinizi kıracak, ama bazen hayatın bu hüzne değeceğini anlamanızı ya da hatırlamanızı sağlayacak."
-Chicago Sun-Times-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 304

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054927821


Yorumlar (1)

Harika!

Barbery ile tanıştığım kitap oldu Kirpinin Zerafeti. Adı beni çarpmış, konusu merak uyandırmıştı. Okuduğumda ise tahminimden bile daha güzel olduğunu farkettim. Yaz aylarında, tatilde, hem sürükleyici hem edebi anlamda zengin hem felsefik hem de estetik hem başka kapıları da açan bir kitap arıyorsanız Kirpinin Zerafetini öneririm. Çok naif bir kalemle yazılmış bu hikaye, içinizi ısıtacak. Aklınızı daldan dala konduracak.