61,45 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kent ve Köpekler Kitap Açıklaması

 


Yeşil Ev adlı romanıyla tanıdığınız Peru'nun en büyük romancısı Mario Vargas Llosadan bir roman daha sunuyoruz.

Yazarın yirmi üç yaşındayken yazdığı Kent ve Köpekler adlı bu romanda iki ayrı dünya iç içe girer, birbiriyle çarpışır ve birbirini tamamlar.
Olay, Peru nüfusunun üçte birini barındıran dört milyonluk başkent Lima'da, bir askeri kolejde geçer. Bu okulda iki zorlu yıl geçiren yazarın kişisel deneyimleri, anlatının nesnelliğini sağlamakta, inandırıcılığını artırmaktadır.

Romanda anlatılan bu askeri kolejin başlıca özelliği, zenginlerle yoksulların, beyazlarla kızılderililer, siyahlar ve melezlerin, büyük ve küçük burjuva çocuklarıyla halk çocuklarının, suçlu çocukların bir arada bulunmasıdır. Merkezinde gerçek erkek olma eğitiminin yer aldığı bu olaylar dizisinde bütün Latin Amerika toplumu gözler önüne serilmektedir.Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Yazarın ilk romanı olan bu kitap, biçimsel denemelerinin ölçeğiyle ve çağdaş toplumun sınıflarıyla uğraşarak aldığı riskle göz kamaştırıcıdır. Peru askeri kolejindeki öğrencilerin öyküsünü anlatan roman, yazarın kendi deneyimlerinden yararlanır ama edebi modellerin (Flaubert, Faulkner ve Sartre) derinden özümsenmesiyle ve hem bölümlemeye dayanan ayrıntılı yapısıyla hem de anlatıcı seslerinin çokluğuyla otobiyografinin ötesine geçer. ..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.10.2020

Etkileyici

Yıllar önce askerlik yaparken okuduğum bu romanı bu yıl yeniden okudum . Çok etkileyici bir eser .Bu eserden sonra yazarın And Dağlarında Terör romanını da okumanızı öneririm

13.03.2016

karmaşık ve ilginç.

kitap gerçekten çok farklı bir tarzda yazılmış latin amerika toplumunun içinde barındırdığı farklılıkları bir askeri akademide ki öğrencilerin bakış açılarından anlayabiliyoruz.iki farklı dünyayı harmanlayan bir kitap, çevirmenin yazdığı gibi.karmaşık ve ilginç ancak kitabı okurken çok konsantre olan insanların kavrayabileceği bir üslubu var Llosa´nın.bence önümüzde ki yıllar içerisinde kendini okutturacak bir kitap olacaktır.

09.07.2014

Okumak için düşünmenize bile gerek yok!

Llosa usta´nın harika kitabı. Son zamanlarda okuduğum en müthiş romandı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.