Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Kardeşini Doğurmak elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir kalemin ürünü… “Direkt büyüdüm, büyüttüler”

“Büşra Sanay insanlığın  en karanlık noktasına, en bağışlanmaz suçuna büyük bir cesaretle eğiliyor ve ne kadar acı olursa olsun gerçeğin gözünün içine bakmaya çağırıyor bizi. Belki de arınma, bu yüzleşmelerle gelecek. Büşra gibi duyarlı insanların acı çekme pahasına yazdığı, böyle önemli kitaplarla… Okurken sarsılacaksınız hem de çok sarsılacaksınız. Sanırım gerekli olan da bu…”

- Zülfü Livaneli - 

Türkiye’nin en mahrem yerinde görülmeyen, görmezden gelinen bir yara: Ensest. CNNTürk haber spikeri Büşra Sanay, yıllarca süren titiz bir çalışmayla ensest mağdurlarından ailelere, sosyologlardan ilahiyatçılara, hukukçulardan eğitimcilere, psikologlardan adli tıpçılara kadar her kesimden insanla konuşarak Türkiye’nin ensest tablosunu ortaya çıkardı. 

 

(Tanıtım Bülteninden) 

 

Puanlamalar

%46,7
%13,3
%13,3
%6,7
%20
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.12.2018

Cinsel istismar

Hayati önemde bir konu olduğu için okunmalı fakat kitapta bir düzen yok , terminolojide ciddi hatalar var. Röportaj kitabı diyebilirim ama bir araştırma inceleme kitabı asla değil

23.10.2018

Gerçeği Görmeliyiz

Hayatımda hiçbir zaman bir kitabı okurken bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum. Sinirlenip kitabı kapattığım çok oldu. Ama dayanamayıp tekrar tekrar okudum. İnsanlığın geldiği son noktayı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Okurken kendi ailenizden bile nefret edecek duruma gelebiliyorsunuz. İnsanlıktan bir kez daha tiksiniyorsunuz. "Ben dayanamam, ben bunu okuyamam, içim almaz" demeyin. Bizim dayanamaz dediğimiz seylere 4 yaşındaki, 13-14 yaşındaki kücük bedenler dayanıyor, hayata tutunuyor, kimisi tutunamıyor.. Biz sustukça, bu olanları görmek istemedikçe bunlar hep gizli kalacak. Ensest konuşulmalı, gündeme gelmeli, engellenmesi için çalışmalar yapılmalı. Herkesin mutlaka okuması, sindirmesi ve en önemlisi bilinçlenmesi gereken bir kitap. Yazarı, cesaretinden ve böyle güzel bir iş çıkardığı için gönülden kutluyorum.

09.09.2018

herkesin ama HERKESİN okuması gereken bir kitap!

üç maymunu oynadığımız bir konuda yazılmış bir kitap.. kesinlikle herkes okumalı + bilinçlenmeli..

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız