92,3 TL
Standart Teslimat : 25 Mart - 28 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Kardeşini Doğurmak-Türkiye'de Enses Kitap Açıklaması

 

Kardeşini Doğurmak elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir kalemin ürünü… “Direkt büyüdüm, büyüttüler”

“Büşra Sanay insanlığın  en karanlık noktasına, en bağışlanmaz suçuna büyük bir cesaretle eğiliyor ve ne kadar acı olursa olsun gerçeğin gözünün içine bakmaya çağırıyor bizi. Belki de arınma, bu yüzleşmelerle gelecek. Büşra gibi duyarlı insanların acı çekme pahasına yazdığı, böyle önemli kitaplarla… Okurken sarsılacaksınız hem de çok sarsılacaksınız. Sanırım gerekli olan da bu…”

- Zülfü Livaneli - 

Türkiye’nin en mahrem yerinde görülmeyen, görmezden gelinen bir yara: Ensest. CNNTürk haber spikeri Büşra Sanay, yıllarca süren titiz bir çalışmayla ensest mağdurlarından ailelere, sosyologlardan ilahiyatçılara, hukukçulardan eğitimcilere, psikologlardan adli tıpçılara kadar her kesimden insanla konuşarak Türkiye’nin ensest tablosunu ortaya çıkardı. 

 

(Tanıtım Bülteninden) 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.07.2021

Kardeşini Doğurmak-Türkiye'de Enses

Türkiye'de Ensest bilinen ama dillendirilmeyen aile içi şiddetin önemli argümanlarından biridir.Yapıtta tabu olan konuların ortaya konulması önemli.

29.11.2020

Yara...

Kanayan yaralarımız... Bir çocuğun hayatta en güvendiği insan(lar) tarafından hayatının ne denli karartıldığını görüyoruz. Okumalıyız okutmaliyiz herkesin kütüphanesinde olmalı. Bu alanda çalışan bir meslek elemanı olarak tüm topluma bunu göstermeliyiz. Bunun bir gün belki de bir saat sonra unutabildiğimiz bir haber olmadığını, kulak tıkayacak kadar basit bir mesele olmadığını herkes anlamalı.

02.11.2020

Okuması bile zorken birde bunların gerçek olduğunu bilmek çok acı

Okurken duraksayacağınız, kafanızda anlamlandırmaya çalışacağınız ama en önemlisi de acı, öfke ve üzüntü duygularını bir arada yaşayacağınız bir kitap. Çocukların hepsi masumken bu denli iğrenç olayları yaşamaları hepimizin utancıdır. Bu ve benzeri kitapları okuya okuya daha bilinçlenelim, bilinçlendirelim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.